02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Долучайтесь до нашої роботи

Ірина ПРАВДИВА, голова ВРОТЧУ

Третього грудня — особливий день усієї світової спільноти. Міжнародний день людей з обмеженими можливостями — це чергова можливість звернути увагу урядів і громадськості на тих, хто постраждав від жорстокої хвороби від народження у дитинстві чи у зрілому віці.

За останні роки кількість людей з фізичними вадами в Україні зросла більш як на півмільйона, сьогодні кожний вісімнадцятий є людиною з обмеженими можливостями.
В Україні прийнято чимало нормативних державних документів щодо соціального захисту інвалідів. Створено громадські організації та фонди, мета яких — допомагати тим, хто цього потребує.
Однією із таких організацій є Товариство Червоного Хреста України. Задля дієвої допомоги нужденним Товариство започаткувало і здійснює різноманітні програми.
Найвідоміша із них — програма медико-соціальної допомоги інвалідам та людям похилого віку. За цією програмою патронажна служба Червоного Хреста обслуговує вдома 1010 громадян, із них: інвалідів дитинства — 32 чол., інвалідів та учасників ВВв — 224 чол., хворих, обмежених у пересуванні — 150 чол.
Щорічно для надання їм різної допомоги Товариство проводить заходи: Всеукраїнський місячник Червоного Хреста, акції милосердя «Від серця до серця», «Місія добра» та інші.
Медична та соціально-побутова допомога цій категорії населення надається медичними патронажними сестрами як удома, так і на базі медико-соціального центру, який, завдячуючи нинішній владі, функціонує в м. Вишгороді з червня 2011 року. Також із грудня 1997 року великою популярністю користується медико-соціальна кімната в селищі Димер.
У районній організації Товариства Червоного Хреста діє програма «Гаряче харчування», завдячуючи приватним підприємцям Світлані та Юрію Свистунам. Понад 5 років 20 підопічних отримують щодня безкоштовно гарячі обіди (з них 12 інвалідів).
Товариство постійно опікується дітьми з обмеженими можливостями школи «Надія» та пацієнтами стаціонарного відділення Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування. Червоний Хрест намагається залучити до благодійності якомога більше добрих, милосердних людей.
Тож не будьмо байдужими. Своєю доброчинністю допоможемо людям з обмеженими можливостями повірити в те, що вони потрібні.