28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Не підкорені у 33-му — непереможні сьогодні

1

Влас. інф.

Проголошений указом Президента України Петра Порошенка День Гідності та Свободи 21 листопада ц. р. відзначався у Вишгороді на пл. Т. Шевченка. У часі цей день (четверта субота листопада) збігся із Днем пам’яті жертв голодоморів, якими намагалися підкорити та виморити український народ.
Робочі та учнівські колективи, громадські активісти і пересічні вишгородці хвилиною мовчання вшанували пам’ять понад 16,5 млн синів і дочок, яких Україна втратила за три голодомори. Схилили голови у пам’ять Небесної сотні, що залишилася відстоювати гідність та свободу нашої держави на Майдані, та патріотів України, котрі гинуть на Сході. Коли лунав Гімн України, молодь (та й чимало старших людей) приклала руку до серця.
Перед присутніми виступив Вишгородський міський голова, який нагадав, що всіх сьогодні на цю площу зібрали дві дати — схилити голову перед пам’яттю невинно загиблих і запалити святі вогники пам’яті. «Україна — була, є і буде територією свободи. Українці продемонстрували свій європейський вибір 2004-го та 2013-го року. На Майдані були і сотні вишгородців, там загинув Ігор Пехенько. На Донбасі наші земляки захищають незалежність України, наклали головою Євген Єрмаков і Денис Ханчич», — сказав Віктор Решетняк і додав: «Слава Україні!» Площа відгукнулася: «Героям слава!»
Голова Вишгородської райради Ірина Побідаш, учасниця подій на Майдані, говорила про намагання старої влади взяти реванш і закликала зробити так, аби українці більше не гинули. Надія Пехенько зазначила, що День Гідності та Свободи увійде в історію, розповіла про уроки пам’яті, в яких вона, вчитель, бере активну участь, бо син їй заповідав: «Мамо, живи довго!» Мати загиблого Ігоря Пехенька звернулася до присутньої на площі Т. Шевченка молоді: «Діти йшли на кулі, щоб наше життя було гідним» і заплакала.
Священики УПЦ (КП) о. Богдан Ніколин і УГКЦ о. Тарас Валах відправили заупокійну літургію та проголосили вічний спокій і вічную пам’ять жертвам голодоморів та убієнним захисникам України, бо нема більшої самопожертви, як хто душу свою покладе за друзів та Батьківщину. У своїй проповіді протоієреї говорили про заповіді Божі і гріх гордині, прокляття народне чиновникам неправедним, про архистратига Михаїла-захисника, який, менший у Бога, поборов у своїх ділах Люцифера, про те, що слід жити так, аби наші імена були записані на Небесах, у книзі життя Бога.
Громада поставила запалені свічки та поклала квіти до пам’ятної дошки героям Майдану та захисникам Вітчизни, а також до пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій (автобус до старого кладовища надало ТОВ «АвтоЛайн»). Насамкінець урочистого заходу ведуча Наталя Кисіль (директор міського ЦТ «Джерело») нагадала присутнім, що 22 листопада о 16:00 — запалення свічок пам’яті та загальнонаціональна хвилина мовчання в пам’ять жертв усіх голодоморів в Україні.