Ігор РИБЕЦЬ, інспектор Вишгородського районного відділу ГУ ДСНС України у Київській області, лейтенант служби цивільного захисту
- Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки не варто обвішувати торбами чи тримати в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, а і більш важких травм, особливо переломів.
- Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. При порушенні рівновагишвидко присядьте — це найбільш реальний шанс утриматися на ногах або знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м’язи, а доторкнувшисьземлі, обов’язково перекотіться — удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом і, крім того, можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Гальмовий шлях машини в таку погоду — збільшується, тож падіння перед автомобілем, що рухається, призводить, як мінімум, до каліцтв, а можливо, і до загибелі.
- Небезпечні прогулянки в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало. Нетверезі не такі чутливі до болю і своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем.
- Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові чи суглобах, нудоту, або якщо утворилися пухлини — терміново зверніться до травмопункту, щоб запобігти ускладненням.
- Не прогулюйтеся біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах — особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу. Чи автомобіль може виїхати на тротуар.
- Водночас тримайтеся подалі від будинків — ближче до середини тротуару. Взимкудуже небезпечні бурульки, особливо — у відлигу, коли тануть сніг і лід.