29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Підписання історичної коаліції: прем’єром лишили Яценюка

На час підписання угоди охорону парламенту суттєво підсилили, проте додаткові сили міліції не знадобилися.

06_коаліція
Новообрані парламентарії після ночі роботи представили українцям коаліційну угоду. У більшість увійшли п’ять політичних сил – усі, окрім “Опозиційного блоку”, йдеться у сюжеті спецвипуску ТСН.

Першим коаліційну угоду підписав Арсеній Яценюк. Слідом за ним – представники інших чотирьох політсил. “Блоку Петра Порошенка”, “Самопомочі”, “Радикальної партії” та “Батьківщини”.

Урочиста церемонія підписання угоди перед телекамерами тривала кілька хвилин, а їй передували майже 6 годин нічних переговорів. Політики шукали компромісів у низці питань, основне з яких – позаблоковий статус України. Допомагати домовлятися приїжджали прем’єр Яценюк та командир полку “Донбас” Семен Семенченко. Урешті-решт, усі питання владнали близько 2-ї ночі.

“Коаліційна угода досить велика і складна, тому передруковували, друкували, переписували, записували, все зробили так, як, думаю, сьогодні чекає український народ”, – повідоми нардеп від “Батьківщини” Андрій Кожем’якін.

“Якщо сфокусуватись на тому, що ми визначали дороговказ для нашої країни на 5 років, то три дні – це є уже стислий термін”, – зауважив нардеп від БПП Віталій Ковальчук.

<video_1 style=”margin: 0px auto; padding: 0px; outline: none; vertical-align: top;”>

На час підписання угоди охорону парламенту суттєво підсилили, проте додаткові сили міліції не знадобилися.

Коаліціанти запевняють, що угода дозволить уже з першого засідання розпочати реформи. Та й першим кроком, на думку учасників, має стати формування нового уряду.

“Є прохання – пришвидшити процес делегування своїх представників до складу Кабміну. Мова йде не про політичні квоти, а політичну відповідальність”, – наголосив Яценюк перед самим підписанням.

На часі домовилися поки що про посаду прем’єра. Ним залишиться Арсеній Яценюк. “Батьківщина” та “Самопоміч” заявили, що на місця в Кабміні не претендують. Лише радикал Ляшко оголосив, що хоче стати міністром внутрішніх справ, однак коаліціянти його тільки засміяли.

Одним із перших, обіцяють підписанти, стануть закони про зняття депутатської недоторканності та процедуру імпічменту президента. Цей пункт записаний на перших сторінках угоди.

“Вже навіть законопроект підготовлений. Це буде одне із перших питань”, – запевнила член “Самопомочі” Оксана Сироїд.

Серед завдань угоди – створення антикорупційного бюро та агентства із запобігання корупції, а також курс на децентралізацію влади.

Крім того, реформа чекає на судову гілку влади. Зокрема, буде скасована Вища рада юстиції, а суддів вибиратимуть за конкурсом.

Також в Україні буде створено муніципальну і військову поліцію та Державне бюро розслідувань. Угода вносить і зміни в діяльність Національної ради безпеки та оборони. Передбачає реформу Збройних сил, СБУ. Наслідком цього має стати – повернення окупованих бойовиками та Росією територій.

І одними із ключових пунктів стануть відмова України від позаблокового статусу та орієнтир на членство в ЄС.

Примітно, що на виконання всіх цих пунктів депутати політики відвели собі лише рік і два місяці. Адже виконати передбачене угодою нова Рада має до кінця 2015 року.