09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Ми пам’ятаємо

3

Еріка БЄЛКА, ВРГ «Інтелект»
ФОТО – авторка, спеціально для «Вишгорода»

Із кожним роком події Великої Вітчизняної війни віддаляються від нас, але вони позначились на долі України і кожного. Підсумок конкурсу рефератів «Пам’ять серця», присвячений 70-ій річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, який відбувся 30 жовтня 2014 року в Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році», засвідчив: сучасна молодь знає й пам’ятає про це.
У конкурсі-захисті взяли участь учні загальноосвітніх навчальних закладів району та вихованці Вишгородського РЦХТДЮМ «Дивосвіт», оскільки захід відбувався в рамках спільного проекту «Пам’ятати заради майбутнього».
Свої дослідження представили: автор цієї статті — Еріка Бєлка, вихованка гуртка «Історія рідного краю. МАН» ВРЦХТДЮМ «Дивосвіт» (кер. Н. Сахарова), Діана Ященко, учениця Вишгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, вихованка гуртка «Юні екскурсоводи» (кер. Г. Петрук), Ростислав Дубіль, учень Димерської гімназії, Юлія Юдченко, вихованка гуртка «Юні екскурсоводи», учениця Синяківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (кер. М. Ковальчук), Ірина Яковенко, учениця Вишгородської районної гімназії «Інтелект».
Оцінювало роботи юних дослідників професійне журі: заступник директора Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» Т. Сокол (голова журі), голова ради Українського благодійного фонду пошуку «Пам’ять» М. Крисько; ветеран Великої Вітчизняної війни, голова комісії з роботи з молоддю Ради організації ветеранів України Р. Рижкова; краєзнавець, керівник шкільного музею Київської загальноосвітньої школи № 239 О. Бобров; історик-краєзнавець Вишгородського району Г. Алєксєєнко.
У презентаціях учасники конкурсу в яскравій формі, з використанням слайд-фільмів, розкрили основні положення своїх досліджень. Е. Бєлка («Доблесний гвардії старшина Никифор Шолуденко: один із безсмертних») довела, що наш земляк Н. Шолуденко отримав звання «Герой Радянського Союзу» за свій внесок у боротьбу з німецьким фашизмом. Д. Ященко («Вічна слава солдату-герою, визволителю-захиснику») на матеріалах Зразкового музею Бойової слави Вишгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1зробила цікавий екскурс у героїчні дні визволення Вишгорода від фашистських загарбників.
Р. Дубіль («Життя і побут радянського солдата Великої Вітчизняної війни») розповів, як і чим жили солдати на війні. Ю. Юдченко («Доля родини Остапенків») повідала про сім’ю земляків, яких пов’язали фронтові дороги.
Пам’ятати серцем закликала присутніх І. Яковенко («Пам’ять серця»), яка досліджувала героїчну боротьбу солдат за визволення України та рідного міста Вишгорода. Об’єднувала всі ці дослідження велика шана тим, хто поклав життя за нашу незалежність.
Журі конкурсу відмітило глибину досліджень і те, що учасники конкурсу не просто переповідають події, а відчувають те, про що дізналися. Обрати переможців було нелегко: у кожного члена журі була своя думка щодо цікавих учнівських досліджень.
І все ж … Кращим визнано дослідження Е. Бєлки. Друге місце посіло дослідження Р. Дубіля, третє – Ю. Юдченко.
Ветеран Великої Вітчизняної війни Р. Рижкова схвильовано дякувала юним краєзнавцям за їхній внесок у збереження героїчної пам’яті поколінь. Особливо Раїса Василівна виділила дослідження і виступ Д. Ященко, оскільки дуже важливо, щоб українські діти пам’ятали історію свого народу, і пообіцяла надрукувати кращі реферати в історичному альманасі «Патріот України», який випускає Рада організації ветеранів України.