09.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Установка „Град”, що обстрілювала територію України, належить 18-й мотострілецькій бригаді РФ

Військовослужбовці 18-ї гвардійської мотострілецької бригади РФ завдали артилерійський удар по донецькому місту Добропілля – в результаті убитий один мирний житель Донецької області, і важко поранено іншого

Про це повідомляє Юрій Бутусов.

За його інформацією, вчора о 6.30 ранку блок-пост 93-й механізованої бригади на в’їзді в місто Добропілля Донецької області був обстріляний з реактивної системи залпового вогню БМ-21 “Град”. Один снаряд калібру 122-мм потрапив прямо в блок-пост, але не розірвався, проте інша частина залпу дала переліт – і накрила овочебазу в 500 метрах за блок-постом. Склад зруйнований. На жаль, загинув мирний житель – охоронець бази, а ще один співробітник – дівчина, важко поранена і перебуває в реанімації.

Патрулі 93-й бригади негайно провели розвідувальний пошук в районі, і за декілька кілометрах від блок-поста зіткнулися з колоною терористів, у складі більше 10 вантажних автомобілів “КАМАЗ”, двох установок РСЗВ “Град”, і бронетранспортера БРДМ. Український патруль викликав підмогу. Терористи почали спішно згортати вогневі позиції, оскільки зрозуміли, що їх виявили, їхні машини в паніці почали розвертатися. Розрахунок “Граду” кинув свої машини. “Град” підірвали гранатою, він загорівся. Терористи втекли.

Ось що розповів “Цензор.нет” командир розвідки 93-й бригади Олег, який першим прибув на місце виявлення “Граду”:

“Вони атакували наш блок-пост, але в поспіху допустили помилку в розрахунках і вдарили по цивільному об’єкту. 14 ракет не зійшли з направляючих. Терористи думали підірвати установку гранатою, вона загорілася, була загроза вибуху, але ми вирішили зберегти такий цінний доказ. Загасили пожежу. Кабіна машини – у повній справності. У кабіні виявлені предмети армійської амуніції російського виробництва. І головне – виявлені таблиці для стрільби з РСЗВ, на якій вказано номер військової частини. Це вч № 27777 – 18-а гвардійська мотострілецька бригада Російської Федерації. Місце дислокації – станиця Зелечуцька Чеченської республіки. Командир батареї – гвардії капітан Дмитро Афанасьєв.

Ми відновили пошкоджені колеса “Граду”, і зараз він своїм ходом в справному стані направлений на базу. Всі вилучені документи і докази передані компетентним органам”.