05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

🕯️Міжнародний день памʼяті про Чорнобильську катастрофу

26 квітня – день вшанування пам’яті загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС. В цей день 37 років тому світ побачив, до яких наслідків може призвести ядерна катастрофа.

Цей день є днем пам’яті про найбільшу катастрофу та вшанування героїзму рятувальників, пожежних експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Їх подвиг назавжди занесено до літопису надлюдської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
Чорнобильська атомна електростанція є трагічним символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. 26 квітня уже 37-й рік нагадує нам і не дає забути про страшні наслідки, які можуть виникнути в результаті необережності.
Трагедія, спричинена вибухом на четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природнього середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
Ми пам’ятаємо про тих, хто загинув, тих, хто постраждав від наслідків аварії, тих, хто був змушений покинути рідний дім, і про тих, хто ризикував життям і здоров’ям, щоб запобігти цій трагедії.