27.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Про відновлення мосту у напрямку Хотянівки

Вишгородський міський голова Олексій Момот розповів у інтерв’ю місцевому виданню про відновлення мосту у напрямку Хотянівки:

«Термін, в який планували початок робіт перенесли. Днями відбулася селекторна нарада з відповідним департаментом Київської обласної військової адміністрації і керівництвом облавтодору, на балансі якого знаходиться цей міст. Орієнтовно роботи розпочнуться наприкінці березня.
Загалом, станом на сьогодні ситуація з мостом не дуже добра. Експерти відповідного профільного інституту зробили висновок, що цей міст вже треба закривати через 5-ту категорію аварійності. Опора, яка постраждала, продовжує відхилятися. Відхилення вже складає близько 1-го метра, а це становить досить серйозну небезпеку.
Міст будуватиметься за державні кошти через Київську обласну військову адміністрацію. Вже проведено тендер та визначено компанію-переможця. Тож ми спілкувалися з турецькою компанією, яка виграла тендер. Її фахівці планували демонтувати цю постраждалу опору, залити нову і відновити один проліт мосту. Та на сьогоднішній день вони схиляються до думки, що потрібно буде демонтувати увесь міст, будувати нові балки та укріплювати.
У зв’язку з цим терміни будівництва можуть затягнутися на 6 – 8 місяців. Певна річ, що це буде досить незручно для мешканців лівого берега нашої громади та району. Але доведеться це пережити.
Я знаю, що проходили збори мешканців Хотянівки та Осещини з метою відтермінувати будівельні роботи. Проте це неможливо з огляду на проведений тендер та висновок експертів про аварійність мосту.

Наразі там встановлено обмежувальні дорожні знаки. До того ж, хлопці з ДФТГ та рота охорони не пропускатимуть великогабаритні та вантажні автомобілі».

Турецька компанія виграла тендер.

26.02.2023. Ольга Смаглюк:
Звернулась до Укравтодор щодо встановлення тимчасового гуманітарного мосту замість того, який буде ремонтуватися на дорозі Р-69 для мешканців Хотянівки, Осещини, Новосілок.
В перші дні повномасштабного російського вторгнення був зруйнований мостовий перехід через канал на км 29+110 автомобільної дороги загального користування державного значення Р-69 Київ-Вишгород-Десна-Чернігів, який знаходиться на балансі Служби автомобільних доріг у Київській області. Як наслідок мешканці сіл Осещина, Хотянівка, Новосілки, Лебедівка та інших сіл Вишгородської територіальної громади, які знаходяться на лівому березі Дніпра, опинилися в складній логістичній ситуації, оскільки аби потрапити до районного центру, міста Вишгорода, були вимушені долати додаткові 50 км до найближчого мосту. У червні 2022 року рух через перехід було відновлено, однак через пошкодження опори, яка постраждала в ході проведення бойових дій, і наразі продовжує відхилятися, створюючи небезпеку для учасників дорожнього руху при експлуатації переходу, мостовий перехід було вирішено закрити на капітальний ремонт.
Це повторно створює великі логістичні проблеми для мешканців громади. У зв’язку із зазначеним, на особистих прийомах громадян та через соціальні мережі я отримую численні звернення (копію одного з них додаю) з проханням до закриття мостового переходу організувати альтернативну штучну споруду у цьому місці для продовження існування логістичних маршрутів, що наразі пролягають через мостовий перехід через канал на км 29+110 автомобільної дороги загального користування державного значення Р-69 Київ-Вишгород-Десна-Чернігів.
Згідно з даними ДП “Прозорро” відповідно до уточненого календарного плану, який є додатком до додаткової угоди No1 до договору No316-22 від 01.11.22, укладеного між Службою автомобільних доріг у Київській області та підрядником, який здійснюватиме капітальний ремонт мостового переходу, завершення опоряджувальних робіт заплановане на 25 січня 2024 року. Відсутність мостового переходу протягом такого тривалого часу порушить нормальну життєдіяльність громади. Оскільки з огляду на висновки експертів про аварійність мостового переходу його подальша експлуатація неможлива, існує нагальна потреба у встановленні тимчасового металевого мосту.
За повідомленнями прес-служби Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України 23 лютого в Україну почала прибувати нова партія гуманітарних мостів. Адміністрація державних матеріальних резервів Чеської Республіки надіслала партію з 14 металевих конструкцій.
Згідно з підпунктом 8 пункту 4 Положення про Державне агентство автомобільних доріг України, затвердженого постановою від 10 вересня 2014 р. No 439, Укравтодор відповідно до покладених на нього завдань видає дозвіл на розміщення, будівництво споруд, об’єктів дорожнього сервісу, автозаправних станцій, прокладення інженерних мереж та виконання інших робіт у межах смуги відведення автомобільних доріг.
Враховуючи усе вищевикладене, керуючись статтями 16, 17 Закону України “Про статус народного депутата України”, прошу вжити заходів з метою встановлення тимчасової споруди (за можливості – тимчасового гуманітарного мосту, переданого Чеською Республікою) замість мостового переходу через канал на км 29+110 автомобільної дороги загального користування державного значення Р-69 Київ-Вишгород-Десна-Чернігів на час проведення його капітального ремонту