05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Регіонали для виходу з кризи закликають співпрацювати з терористами і агресорами

Сприяти проведенню мирних виборів Президента 25-го травня закликав українців спеціальний представник голови ОБСЄ Вольфганг Ішингер під час третього загальноукраїнського круглого столу національної єдності у Миколаєві. 

Він також висловив задоволення першими результатами засідань круглого столу. Представник Партії регіонів Вадим Новинський запропонував на засіданні “дорожню карту” виходу з політичної кризи та хоче ініціювати нову зустріч у Женеві. Серед пропозицій Новинського – налагодження діалогу з протестувальниками на Сході, а також діалог із Росією іще до президентських виборів. Перший президент України Леонід Кравчук наголосив на обов’язковому виконанні ухваленого напередодні у парламенті “Меморандуму порозуміння і миру”. 

Натомість, претензії до деяких його пунктів висловили представники “Свободи”. Зокрема, йдеться про гарантування українською Конституцією статусу російської мови. 

Зі свого боку, віце-прем’єр Володимир Гройсман запевнив: різні політичні сили та експерти підтримують запропоновану урядом децентралізацію влади в Україні. 

Нагадаємо, третій раунд національного круглого столу стартував сьогодні у Миколаєві. Раніше його планували провести у Донецьку.