08.02.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Хор “Коралі” завершує свою діяльність

Хор — це складна структура, яка складається із учасників колективу (батьків, дітей). Це керівник, який очолює процес. Це помічники — професіонали своєї справи. Друзі хору та поціновувачі — слухачі! Хор видає прекрасний результат у співі пісень. Учасники колективу несуть в собі цінності культури, інтелігенції, генетичний код свого народу. Це прекрасна багатогранна структура із безліччю деталей, які загалом формують цінності краси, любові, душевності та гідності.

Щодо нашого улюбленого хору “Коралі”!

Зараз колективу більше 27 років.

Наша творча засновниця та керівник п. Леся Потіцька організувала та провадила “Коралі” понад 20 років! Успішно, творчо, із безліччю поїздок Україною, Європою. Понад 10 країн. Про Вишгород та “Коралі” почули у безлічі куточках України. Далі, ще далі — Всеукраїнський фестиваль «Вишгородська Покрова» (Вишгородська Покрова). Почали згуртовуватись хорові колективи, творча музична інтелігенція. Вдячні слухачі та поціновувачі хорового мистецтва радо згуртовувались та насолоджувались хоровим співом.

Останні роки життя, борючись із важкою хворобою, п. Леся почала активно шукати того, хто б міг продовжити цю нелегку справу. Було безліч талановитих молодих музикантів. Хтось працював рік, хтось — декілька місяців. Але специфіка діяльності вимагала набагато більшого — розуміння справи. Також, освіти хормейтера і найголовніше — великої любові до хору та учасників.

З 2015 р. у колектив прийшла наша сьогоднішня керівник п.Оксана! Два роки вони із п.Лесею успішно працювали з хором. Організовували поїздки на конкурси, фестивалі, активно вели роботу з хором! У 2017р. п.Леся відійшла до Бога!

Фестивалі, конкурси, концерти у місті та по Україні активно вела вже новий керівник Оксана Твердушко! Музикант-хормейстер за освітою, людина яка має чітке розуміння, куди вести хор. Вона за короткий час перебрала у п.Лесі такий важливий досвід та дух, який супроводжував нас всі ці роки.

У хору з’явився помічник-хормейстер! Музикант, бандуристка за освітою Христина Дзюрах.

Справа розвитку «Коралів» успішно продовжувалася.

Хор підтримував зв’язок із нашими вельмишановними журі Фестивалю «Вишгородська Покрова». Велике натхнення та підтримку давав Настоятель собору Собор Вишгородської Богородиці УГКЦ о. Тарас Валах.

Особливу опору та захист ми мали у мера міста Алексей Момот

Та життя продовжується, змінюються обставини. Життя вносить свої корективи.

На сьогоднішній день, «Коралі» припиняють свою діяльність.

Наша керівник Оксана Твердушко ухвалила рішення про переїзд, тому не буде займатись хром. Хормейстер Христина Дзюрах в силу своєї спеціалізації теж прийняла рішення, що не буде продовжувати діяльність. Тому ухвалено рішення завершити на цій мажорній ноті та залишити лише світлі спогади у серцях.

Хочемо донести найголовніше — щоб передати такий складний інструмент з багаторічною історією іншій людині, потрібно було б мати трішки більше часу. Навіть не один рік.

Не засмучуйтеся, адже спів та душа «Коралі» живе і житиме у наших серцях! Це те, що неможливо викорінити! Це спів, любов, спілкування та культура життя.

Хор “Коралі”