31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

УКРГІДРОЕНЕРГО ПЕРЕРАХУВАЛО 1 МЛРД ГРИВЕНЬ НА КОРИСТЬ ГАРАНТОВАНОГО ПОКУПЦЯ, ЗАПОЧАТКУВАВШИ РЕАЛІЗАЦІЮ МОДЕЛІ ФІНАНСОВОГО ПСО

23 вересня 2021 року Укргідроенерго виконало свої зобов’язання щодо сплати 1 мільярда гривень державному підприємству “Гарантований покупець” та забезпечило авансування послуги із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів.

Оплата здійснена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2021 №859 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. №483 «Про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою затверджено проведення авансування вартості послуг ДП «Гарантований покупець».

Варто зазначити, що Товариство сумлінно виконує ПСО починаючи зі старту нового ринку електричної енергії та вже реалізувало понад 3,7 млрд кВт·год в рамках товарної моделі. Перехід на фінансову модель передбачає оплату послуг за договором з ДП «Гарантований покупець» для подальшої компенсації ним вартості електричної енергії, що закуповується постачальниками універсальних послуг для побутових споживачів. Це дозволить забезпечити постачання електричної енергії населенню з 1 жовтня 2021 р. за зниженими тарифами, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Пресслужба Укргідроенерго