05.02.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вишгородська ДЮСШ з водних видів спорту перестане існувати?

Фото ІА “Погляд”

На сесії Вишгородської міської ради сьогодні, 28 січня, бурхливим став розгляд питання «Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради».

Йшлося про злиття двох комунальних установ Вишгородської міської ради, а конкретніше – про приєднання Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту до Вишгородської міської дитячо-юнацької школи. Тобто замість двох юридичних осіб – створення однієї. Відповідно, про вивільнення керівництва ДЮСШ з водних видів спорту, а отже, й про економію коштів. Однак не все так просто, тому й виникла дискусія під час розгляду питання.

Без громадського обговорення

Притому, що серед раніше анонсованих для розгляду на сесії питань його не було, а включили у порядок денний серед низки додаткових питань. Однак інформація серед зацікавлених сторін поширилась, і на сесію прийшли представники ДЮСШ з водних видів спорту.

Зважаючи на суспільний інтерес, це питання розглядали першим, хоча перед початком розгляду звучали пропозиції взагалі зняти його з розгляду і відправити на доопрацювання як таке, що не є нагальним саме для сьогоднішнього розгляду. Аргументи – те,  що представників ДЮСШ з водних видів спорту не запросили на засідання комісії міськради, де розглядалося їхнє питання, не було обговорень з трудовим колективом тощо.

Втім, міський голова Вишгорода Олексій Момот запевнив, що підстави для включення питання у порядок денний сесії вагомі, і 16 депутатів міської ради з присутніх 24 на сесії проголосували за це.

Де діти продовжать тренування?

Олексій Момот, доповідаючи, зазначив, що під час передачі майна після створення нового Вишгородського району Вишгородська громада прийняла у свою структуру дві ДЮСШ.

Вишгородська ДЮСШ з водних видів спорту перестане існувати? - спортивна школа, сесія міської ради, Вишгородський район - DYUSSH Momot
Фото ІА “Погляд”

Пояснюючи підстави для об’єднання двох шкіл, він зауважив: «Свого майнового комплексу ДЮСШ з водних видів спорту не має, тренувальний процес у час, коли немає тренувань на воді, проходить у басейні в іншій ДЮСШ.  У літній час тренування відбуваються на базі НСБ, яка залишається в районі, нам не передається. Відсутня будь-яка логіка в утриманні двох бухгалтерій, двох керівників, тому висловлена пропозиція провести таку реорганізацію, залишити одну ДЮСШ. При цьому з’являється якась майнова база, окрім цього, ДЮСШ відноситься до відділу освіти, і ставки там, і соціальні гарантії – набагато вищі. Тренерський склад від цього тільки виграє. Діти продовжують нормальний тренувальний процес. Тренерський склад, який працює з дітьми, просто переходить в ДЮСШ. Це питання було обговорено з депутатами, розглянуто на комунальній комісії, і отримало позитивний висновок».

Куди зникла матеріальна база?

Заступник директора ДЮСШ з водних видів спорту Олена Карпухіна у своєму виступі звернула увагу на те, що ця школа існує вже 29 років, і за цей час виховала немало учасників та призерів Олімпійських ігор. Зокрема, цього року до збірної України включено трьох вихованців школи, 18 – у резерві збірної України.

«Покажіть хоч одну школу такого напрямку, де є такі результати», – зауважила Олена Карпухіна, підкресливши, що діти тут займаються абсолютно безкоштовно, і висловивши здивування тим, що на розгляд питання на комісії не запросили директора школи.

Вишгородська ДЮСШ з водних видів спорту перестане існувати? - спортивна школа, сесія міської ради, Вишгородський район - DYUSSH1
Фото ІА “Погляд”

Також вона звернула увагу на те, що ДЮСШ з водних видів спорту підтвердила свою високу категорію, а ДЮСШ має другу категорію, і якщо ці дві школи об’єднають, то тренери постраждають фінансово. До того ж, до тренерів ДЮСШ з водних видів спорту вже зараз спостерігається «черга» бажаючих у ній займатися. І наголосила, що ДЮСШ уже зараз складно вмістити всіх своїх вихованців.

На сесії звучали слова «дерибан бази», говорили про те, що, вочевидь, є бажаючі «віджати» дороге узбережжя для своїх інтересів.

Вишгородська ДЮСШ з водних видів спорту перестане існувати? - спортивна школа, сесія міської ради, Вишгородський район - DYUSSH2
Фото ІА “Погляд”

Власне, йшлося й про те, що своя база у ДЮСШ з водних видів спорту була, але її помаленьку «ліквідовували». Як зауважила депутат міськради Тетяна Бражнікова, школа мала досить велику матеріальну базу, але її поступово виводили у комунальне підпорядкування, а з часом віддали в приватні руки.

Вишгородська ДЮСШ з водних видів спорту перестане існувати? - спортивна школа, сесія міської ради, Вишгородський район - DYUSSH3
Фото ІА “Погляд”

ДЮСШ з водних видів спорту у своєму виступі підтримав і помічник народного депутата по 96-му округу Ольги Василевської-Смаглюк В’ячеслав Шутенко, зауваживши, що йдеться про позицію команди.

«Нашу думку ми ще вранці сказали: це питання треба вирішувати після громадського обговорення, де були б представлені обґрунтування. Але це треба зробити відкрито. Наразі це виглядає як намагання протиснути якесь своє питання», – сказав Шутенко.

Голова батьківського комітету ДЮСШ з водних видів спорту Галина Афоніна у своєму емоційному виступі висловила припущення про те, що якщо піде з посад нинішнє керівництво школи, то там будуть керівники, котрі заграють з місцевою владою, якій цікаві ласі шматки узбережжя, і зауважила, що школа – безоплатна.

«Ви нас не чуєте», – підкреслила Галина Афоніна.

Вишгородська ДЮСШ з водних видів спорту перестане існувати? - спортивна школа, сесія міської ради, Вишгородський район - DYUSSH4
Фото ІА “Погляд”

Водний спорт – для Вишгорода стратегічний

За словами депутата міськради Марії Решетнікової, водні види спорту є стратегічними для Вишгородщини, і нагадала, що не раз про це говорила депутатам.

Вишгородська ДЮСШ з водних видів спорту перестане існувати? - спортивна школа, сесія міської ради, Вишгородський район - DYUSSH5
Фото ІА “Погляд”

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ КОМЕНТАР:

«Перш за все хочу сказати, що вважаю неприпустимим виносити такого роду питання з голосу, не обговорюючи попередньо з трудовим колективом підстав його винесення, наслідків прийняття тощо. Депутати отримали проєкт рішення увечері за день до сесії. Про проведення комісії, на якій воно розглядалось, депутатів повідомлено не було. Не почули ми і на сесії належного обґрунтування нагальності прийняття такого рішення. Зрозуміло одне: ДЮСШ з водних видів спорту, після десятків років існування та виховання чемпіонів України, Європи, олімпійських чемпіонів, як юридичної особи більше не будеІ особисто я дуже сумніваюсь, що йдеться про оптимізацію та економію коштів, адже, за словами міського голови, всі тренери будуть працевлаштовані і заробітна плата у них буде більшою, тож в чому питання? Або мета зовсім інша, або не весь колектив буде збережено. Час покаже. Але те, що сьогодні було виявлено НЕПОВАГУ до людей, працівників ДЮСШ з водних видів спорту, які десятки років присвятили своє життя вихованню наших дітей – це факт! Адже дізнались вони про рішення ради з чуток, а не від ініціаторів. І це дуже прикро!»

Депутат міської ради Тетяна БРАЖНІКОВА, для “Погляду”

Після гарячих дискусій депутати перейшли до голосування. Воно було таким: 16 депутатів міської ради з 24 присутніх на сесії проголосували за реорганізацію ДЮСШ з водних видів спорту. Публікуємо результати поіменного голосування.

Вишгородська ДЮСШ з водних видів спорту перестане існувати? - спортивна школа, сесія міської ради, Вишгородський район - DYUSSH gol1
Скріншот з офіційного порталу Вишгорода
Вишгородська ДЮСШ з водних видів спорту перестане існувати? - спортивна школа, сесія міської ради, Вишгородський район - DYUSSH gol2
Скріншот з офіційного порталу Вишгорода
Вишгородська ДЮСШ з водних видів спорту перестане існувати? - спортивна школа, сесія міської ради, Вишгородський район - DYUSSH gol3
Скріншот з офіційного порталу Вишгорода

За інформацію ІА ПОГЛЯД