31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Вакцинація і локдаун: результати
опитування українців

Скільки українців готові вакцинуватися від коронавірусу та як ставляться до запровадження жорсткого карантину? На ці запитання трохи пролило світла свіже опитування.
В останні дні листопада його провела соціологічна група «Рейтинг», опитавши понад 2500 респондентів з усіх регіонів України, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
Вакцинація
На запитання «Чи готові громадяни України зробити щеплення проти COVID-19?» відповіді різнилися залежно від того, буде вакцина платною чи безкоштовною.
Так, 55 % опитаних українців готові зробити щеплення проти COVID-19, якщо вакцину їм нададуть безкоштовно. Натомість заплатити за такий препарат та вакцинуватися готові лише 35 %.
Водночас 40 % опитаних не хочуть імунізуватися навіть у тому випадку, якщо за це не доведеться платити. А якщо ж вакцина таки буде платною, то вакцинуватись відмовляються 57 % респондентів.
Примітно, що прихильників безкоштовного вакцинування від коронавірусу більше серед осіб старшого віку, мешканців сіл, а платного – серед молоді і жителів Києва.
Локдаун
Якщо в середині листопада 61 % опитаних українців не підтримували  запровадження жорсткого карантину (локдауну) і лише 36 % підтримували, то станом на кінець минулого місяця підтримка запровадження локдауну зросла до 42 %, а кількість противників зменшилась до 55 %.
Аналогічно зросла й кількість респондентів (з 55 до 58 %), які вважають, що поширення коронавірусу внаслідок локдауну зменшиться. При цьому 58 % підтримують введення локдауну на новорічні свята (40 % опитаних проти цього).