02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Київське метро охопили 4G-інтернетом

З 28 жовтня мобільний 4G-інтернет трьох операторів працює на 45 із 46 підземних станціях київського метро й у тунелях між ними. На останній станції — «Теремки» — 4G з’явиться протягом грудня. Про це повідомляють мобільні оператори Київстар, Vodafone Україна та lifecell.
«Ми випередили графік запуску більш ніж на місяць завдяки спільним зусиллям», — заявив Олександр Комаров, президент Київстар.
Запуск 4G-мережі у метро почався у березні цього року зі станції «Академмістечко». Для роботи 4G у метро Київстар, Vodafone Україна та lifecell використовують спільне обладнання від компанії Huawei, але власні частоти — відповідно до ліцензій.
За даними всіх трьох операторів, зараз щодня 4G-інтернетом користується у середньому 300 тисяч абонентів. Разом користувачі вже використали у «підземці» більше 400 терабайтів трафіку. Такого обсягу вистачило б, наприклад, на 30 років безперервного перегляду відео у високій якості. Повідомляють, що середня швидкість 4G в метро перевищує 40 Мб/с.
Нагадаємо, за словами колишнього радника міського голови Максима Бахматова, мобільні оператори lifecell, Київстар та Vodafone інвестували у обладнання для підземного 4G близько $20 млн.