06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Початок дня для того, щоб змінювати світ на краще!

Так вважає голова Вишгородської районної організації Товариства Червоного Хреста України Світлана Рулевська і разом із однодумцями продовжує втілювати в життя творчі проекти.
«День 24 липня для нас розпочався о четвертій ранку. Дівочий світанок! Чарівно! Краса та магія довкілля концентровані настільки, що паморочилося в голові і перехоплювало подих!», — Світлана не приховує вражень від фотосесії на березі Київського моря, адже справді дивовижно провели час багатодітні матусі, дві мами із зони АТО і вишукана бабуся, отримавши не лише світанкову фотосесію, а й ароматне чаювання зі смаколиками, веселе спілкування і надзвичайні емоції!
Прекрасні світанкові фото в різних образах (завдяки одягу зі складу ЧХ «Щедра поличка») зробили професійні фотографи і волонтери Катерина Куцевол, Катерина Федоряк, Олександра Ромахіна, Наталія Анохіна і наймолодша — п’ятнадцятирічна волонтерка Полінка Панасенко.
«Сонечко дуже обережно виглядало, майже підглядало, що у нас відбувається і знову тихесенько ховалось. Навколо — дивовижні люди, чарівні красуні. Всі стали наче рідні», — каже фотограф і водночас модель Наталя Анохіна.
Усі дівчата на знімках — справді красуні — загадкові, витончені, мрійливі…
А ось на фото, які до 1 серпня надсилали на конкурс документальної фотографії «Літо 2020» діти та молодь від 5 до 17 років, не мало бути позувань. Нині підбито підсумки цього конкурсу.
Понад сто атмосферних робіт надійшло від 36 учасників. Відзнаку за найкращий документальний проект («Острів Великий») отримала15-річна Катерина Волкова. Її премійовано підпискою на журнал «Образотворче мистецтво» від голови Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка. По професійних критеріях фото відзначено також трьох кращих учасників: Гліба Ковальчука-Ільїна (9 років), Софію Мельник (11 років), Марію та Віталіну Савченко (7 і 11 років).
Ось що каже про роботи дітей член журі Надія Таравська: «…У конкурсі брали участь навіть зовсім малюки, але дуже багато робіт з глибоким змістом і прекрасно вибудуваною композицією. Сподіваюся, діти обов’язково продовжать свій шлях і будуть прекрасними фотографами. Цей світ величезний і дивовижний. Вчіться бачити його барви і передавати їх людям».
Переможців і всіх учасників конкурсу люб’язно прийняла у себе мистецька студія «Мак», що на вул. Набережній, 8-Д. Для їх усіх Вишгородський міський голова Олексій Момот підготував подарунок — прогулянку Київським морем на теплоході «Резон». Тож літні дива тривають!
«Кожне дитяче фото — оптимістичне. Діти, як фотохудожники, показують своє літо. Вони живуть у моменті і отримують від цього радість і насолоду», — розповідає Світлана Рулевська. — Підтримали цей проект міська рада, районна рада, секретар ради Тетяна Бражнікова, Компанія «Соса-Cоla», магазин натуральної продукції «Еко-Лавка», ТМ «Фьючіпси», а також вишгородська «Гільдія митців», яких об’єднав Олексій Кажан. Від митців кожен учасник виставки отримав сертифікат на безкоштовний майстер-клас».
У п’ятницю, 7 серпня о 16:00 виставку буде відкрито на Галявині казок. Охочі можуть побачити дитячі роботи протягом тижня.
Розвивати творчу особистість, морально підтримувати одне одного, створювати позитив і гарний настрій — нині складова роботи Вишгородської районної організації Товариства Червоного Хреста України. І це добре виходить у молодих і креативних.
Валентина ЯКОВЕНКО