30.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Обсяги послуг із водопостачання будуть зменшені

Вишгородське МКП «Водоканал» через місцеві засоби інформації (див. газету «Вишгород» № 26 від 25.06.2020 р.) звертало увагу на тяжкий фінансовий стан підприємства через несплату жителями міста за надані послуги. На жаль, за два тижні ситуація тільки погіршилася.
Підприємство змушене розробляти заходи по зменшенню обсягів надання послуг з водопостачання.
Одночасно нагадуємо!
Всі споживачі послуг повинні встановити комерційні та розподільчі прилади обліку. На встановлення вузла комерційного обліку наданих послуг з водопостачання Вишгородське МКП «Водоканал» видає технічні умови безкоштовно!
Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», введення в експлуатацію нових чи реконструйованих житлових і нежитлових будинків (будівель), що приєднані (приєднуються) до зовнішніх інженерних мереж, не обладнаних вузлами обліку питної води, забороняється.
З 1 серпня 2020 року за порушення законодавства у сфері комерційного обліку комунальних послуг застосовуються фінансові санкції, а саме:

  • 1% суми платежів, нарахованих за останній місяць, в якому надавалась комунальна послуга споживачам, будівлі яких не обладнані вузлами обліку, — у разі порушення строків встановлення або заміни вузлів комерційного обліку питної води;
  • 36 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – у разі приєднання будівель, не обладнаних вузлами комерційного обліку питної води до зовнішніх інженерних мереж;
  • 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб – у разі створення перешкод для доступу надавача послуг з водопостачання до облікової інформації або для ознайомлення з показниками вузлів комерційного обліку питної води.