30.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Будівництво садочків — на фініші

У місті триває будівництво об’єктів соціальної інфраструктури.
Зокрема, завершуються роботи по добудові додаткових корпусів ДНЗ «Чебурашка» та «Ластівка», а також садочка по провулку Шкільному. Докладніше про хід робіт на цих об’єктах та перспективи здачі їх в експлуатацію розповідає Вишгородський міський голова Олексій Момот.

– Будівництво садочка по провулку Шкільному ведеться в межах календарного графіка. Введення об’єкта в експлуатацію планувалося на грудень цього року, але, дослухавшись до нашого прохання про пришвидшення темпів будівництва, підрядник обіцяє передати його місту у вересні/жовтні. Таким чином, зможемо раніше розпочати набір діток в усі групи нового ДНЗ.
Першочергово групи формуватимуть із тих дітей, які вже були записані, але не отримали місця у основних міських садочках. Наступний етап – створення штатного розпису працівників, набір персоналу, призначення керівника. До кінця серпня маємо повністю узгодити та затвердити чергу дітей і штат працівників закладу. Фінансування до кінця року здійснюватиметься за кошти місцевого бюджету. Потім, як і всі садочки, отримуватимемо субвенцію.
Кілька місяців тому наш садочок по провулку Шкільному вдалося включити до програми «Велике будівництво» на співфінансування. Очікуємо надходження з державного бюджету близько 13 млн грн. Нагадаю, що загальна вартість об’єкту — 90 млн грн. Допомога держави дасть нам можливість зекономити міські кошти. У разі форс-мажорних обставин — ми перестраховані. У бюджеті міста є необхідна сума коштів на цей рік, щоб завершити будівництво. Можемо зробити це самостійно, але, якщо держава дасть нам змогу зекономити декілька млн грн, то будемо вдячні. Адже через карантин, з критичним зменшенням податкових надходжень, у нас виник великий дефіцит бюджету. Тому ці кошти будуть направлені на реалізацію інших проектів.
Садочки «Ластівка» і «Чебурашка» будуються на умовах співфінансування 50/50 з обласним бюджетом. Як запевняють замовники будівництва — облдержадміністрація — садочок «Чебурашка» буде готовий до кінця вересня. Там розпочалися внутрішні роботи. Вже повністю розведені комунікації, готові фасади і дах. Тож, сподіваємось, до кінця вересня цей корпус запустимо.
Департамент капітального будівництва КОДА запевняє, що добудову ДНЗ «Ластівка» здадуть в експлуатацію у цьому році. Але маю сумніви. За оптимістичними прогнозами, завершення будівництва можна очікувати до кінця зими 2021 р. Проект добудови проходитиме ще коригування проектно- кошторисної документації. Адже він зроблений у 2016-му, і ціни закладені того ж року.
На сьогоднішні свою частину фінансових зобов’язань по добудові «Чебурашки» і «Ластівки» Вишгородська міська рада повністю виконала. Всі кошти переведені до області. З її боку певний час були складнощі з фінансуванням. Постійні конфлікти обласної ради і облдержадміністрації призводили до того, що кілька років поспіль програми розвитку затверджувалися ближче до серпня чи вересня. Тому до кінця бюджетного року кошти просто не встигали використовувати. Постійно приходили до процедури, що фінанси потрібно було повертати в місто, а потім знову з міста на область. Тому співфінансування – це складна бюрократична процедура.
За моїми підрахунками, якби місто будувало повноцінний корпус власними коштами, його здали б ще у вересні позаминулого року і вже почали б зводити наступний.
Нині, з приходом нового голови Київської ОДА Василя Володіна ситуація з фінансуванням дещо стабілізувалася. Діалог із керівництвом області налагоджено. Тому прогнозую, що до кінця вересня буде здано садочок «Чебурашка» та до кінця зими — «Ластівка». Разом два корпуси та новий садочок на провулку Шкільному зможуть прийняти близько 600 дітей.