08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Революційне: Майдан — поруч

Аліна МАКОВСЬКА

В суботу напівсонна вранішня дрімота Вишгорода була дещо розтривожена незрозумілою для пересічного містянина активністю на центральній площі та на вході в будову районної ради. Про всяк випадок випадкові перехожі трималися подалі, а найбільш активні поспішили передзвонити оперативному черговому, щоб пересвідчитись, чи все гаразд у рідному місті.

Насправді не відбувалося нічого надзвичайного, просто кілька активних громадських потоків зійшлося в одному місці, зчинивши невеликий коловорот. А де людський коловорот — там завжди є трохи шуму та гаму, не без того.

Так сталося, що планова перевірка Самооборони Майдану м. Вишгород та Вишгородського району представниками 1-ої сотні, про яку нас заздалегідь попередив оперативний черговий Центрального штабу Самооборони Майдану, збіглася з проведенням урочистого вручення посвідчень членам громадського формування «Громадський порядок».

Тому до районного штабу Самооборони Майдану разом з 1-ою сотнею дружньо завітали представники «Громадський порядок» на чолі з керівником, представники Вишгородської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану та запрошені на вручення посвідчень представники 8-ої сотні ветеранів Афганістану з Майдану.

У штабі знаходилася чергова група Самооборони Майдану Вишгородського району. Дещо здивовані такою кількістю гостей, вишгородські самооборонці були ще більш здивовані, коли після привітань та сповіщення про прибуття перевірки, з юрби почулися незрозумілі заклики звільнити приміщення, в якому штаб перебуває нібито незаконно.

Кинута в юрбу фраза з питанням законності діяльності Вишгородської Самооборони, «кришування» місцевих регіоналів (мовляв, на неї вже навіть заяви від громадян в міліції є) — і штаб загув вуликом. Незаконні вимоги та непідтверджені звинувачення були відкинуті. Гаряча перепалка на високих тонах наростала. Було запропоновано зняти напругу та відвідати райвідділок міліції для перевірки цих «фактів». Усі дещо заспокоїлися.

Дискусія перемістилася до холу районної ради, до неї приєдналися інші члени вишгородської Самооборони Майдану, серед яких були й місцеві ветерани-«афганці». Пропозиція представника районної ради спокійно обговорити всі непорозуміння в комфортних умовах у залі засідань зняла напругу.

У присутності представників Самооборони Майдану, членам «Громадського порядку» та Вишгородської організації Української спілки ветеранів Афганістану було доведено правомірність перебування районного штабу Самооборони Майдану в адміністративному будинку. Щодо закидів про неіснуючі заяви від громадян на Самооборону Вишгорода, то це питання було запропоновано з’ясувати в понеділок, зробивши відповідний запит в міліцію (інформація, до речі, не підтвердилася).

Представниками Самооборони Майдану було запропоновано Вишгородському районному штабу та «Громадському порядку» в спокійній обстановці обговорити всі непорозуміння та питання, оскільки робимо спільну справу.

На цьому все начебто й вгамувалося. Проте, як то кажуть, осадочок залишився. Незрозуміло — КОМУ потрібно було вносити розбрат до дружної, згуртованої сімї Самооборони Майдану, на який результат сподівалися?..

Адже, попри будь-які робочі моменти, ми завжди знаходимо спільну мову, доходимо до порозуміння з побратимами. У нас — спільні цілі, прозора діяльність. Тож цікаво було б знати — ХТО замовляв таку музику в прямому та переносному сенсі?…

В подальшому відбулося мирне спільне вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні. Їхня світла пам’ять, наш громадянський обов’язок, почуття відповідальності за долю країни диктують нам сьогодні необхідність бути однією сім’єю, відчувати підтримку друзів та однодумців, разом протистояти будь-яким спробам розколу нашої єдності!

Самооборона Майдану є єдиною, була і буде вірною ідеалам Майдану й надалі залишатиметься такою. Майдан живе, Майдан поруч!

 

Слава Україні!.. Героям слава!..