30.01.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

«Якщо зірки запалюють, виходить — це комусь треба…»

Валентина ПОГРІБНА, вчитель світової літератури, вчитель вищої категорії, старший вчитель Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я»,

ФОТО — Фаїна ЯСИНСЬКА, спеціально для «Вишгорода»

 

Другий семестр у Вишгородській спеціалізованій школі «Сузір’я» розпочався проведенням декади світової літератури і художньої культури.

Учні дуже активно готувалися до виступів разом зі своїми вчителями. Знавцями мистецтва показали себе учні 10-А класу Каленкова Вікторія, Карпета Світлана, Холявко Олександра, Халецька Катерина та Марта Гуменюк: вони здійснили заочну подорож до скарбів культури Ренесансу, розповівши про шедеври художників цієї доби.

Восьмикласники Халішкова Діана та Єлизавета Мартінес-Тарапон виразно читали вірші під перегляд картин Мікеланджело та Рафаеля у музичному супроводі Калачової Дарини (фортепіано). Сонет Петрарки італійською виконав Куліс Андрій, вразивши усіх вільним володінням цією мелодичною мовою.

Гарними знавцями казок народів світу проявили себе команди учнів 5-х класів, які активно змагалися на казковому брейн-ринзі (організувала вчителька світової літератури Світлана Калінова). Особливо запам’ятався конкурс — інсценування уривку з поеми О. С. Пушкіна «У лукоморья дуб зеленый». Перемогли учні 5-А класу і отримали солодкі нагороди.

Вчителька художньої культури Лілія Гордійчук підготувала яскраву концертну програму «Розкриваємо таланти», у якій старшокласники мали можливість показати глядачам свої здібності, а саме: на скрипці грала Марія Клименко, співали Маша та Софійка Гончарови, Ліза Оришака, а Віка Каленкова піснею Ваєнги запалила весь зал.

Майстер-клас з малювання показали найталановитіші художники школи Ольга Кочеткова та Віктор Маховський, які змагалися на очах усього залу, створюючи власні шедеври з теми «Барви України». Яскравим, як завжди, був виступ дівчат-сопілкарів, яких знають і люблять у нашому місті. Особливо запам’ятався виступ Андрія Зелінського, який показав акробатичні вправи у стилі «Паркур».

Останнім акордом декади була театральна вистава за мотивами повісті О.С. Пушкіна «Метель», яку підготували учні 11-А класу (постановник — вчителька світової літератури Валентина Погрібна). За вікнами панувала пронизлива та холодна зима, а в актовій залі школи панувала святкова й тепла атмосфера ХІХ століття. Ведуча Стефанівська Анастасія познайомила глядачів з героями твору, прочитавши уривок з роману «Евгений Онегин» про зиму, а потім при свічках заспівала романтичну сучасну пісню «Метель» з репертуару відомої російської співачки Алли Пугачової.

Кожен з учнів емоційно і талановито виконав свою роль. Запам’яталася акторська гра Микити Кочеткова, Таї Лисенко, Олі Сисько, Артема Карасьова, Богдана Ялагуз’яна, Влада Юрчака та Сашка Йови, головних героїнь — Тані Іващенко та Злати Корнійчук.

Прикрасив виставу чудовий «Свіридовський вальс» під пісню Заволокіних, який бездоганно і дуже проникливо виконали Тетяна Іващенко і Олександр Йова. Як у стародавньому театрі лунала жива музика: грали на флейтах учениці 6-х класів Зелінська Маргарита та Єва Чаус, французькою мовою співала Каленкова Вікторія.

Фінальний вихід акторів з бенгальськими вогниками у руках під безсмертні рядки поезії Бориса Пастернака про силу кохання схвилював глядачів і об’єднав учнів, вчителів і батьків у бурних оваціях та шквалі аплодисментів, які зірвали юні актори. Яка талановита молодь навчається у Вишгородській спеціалізованій школі «Сузір’я»!

Згадуючи слова В. Маяковського: «Послухайте! Якщо зірки запалюють…, виходить — це комусь треба?», можна сказати, що учні — справжні зірки великого шкільного сузір’я, і що від таких заходів, які залучають дітей до прекрасного, стає більше світла на землі.