29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Буча — наш центр субрегіонального рівня?! 

На жаль, Ненародні Слуги перетворили уже свою комедію на трагікомедію та фарс.
На цьому тижні профільний Комітет ВР попри всі доводи експертів та громадськості виніс рішення щодо центру укрупненого району. Попри розрахунки, порівняльні таблиці, попри рішення Київської обласної ради. Не Вишгород, навіть не Ірпінь — нашим новим центром субрегіонального рівня (укрупненого району) стає Буча.

1. Дуже боляче за цю ситуацію. Політично-кон’юнктурні рішення замість раціонального, економічно обґрунтованого планування стали за цієї влади вже нормою життя.
2. Відразу зазначу, що рішення про створення укрупнених районів приймається виключно Кабміном на підставі пропозиції облдержадміністрації (не плутати з облрадами), затверджується Парламентом та взагалі, згідно діючого законодавства, не враховує ставлення до цього місцевого самоврядування. Задля правди також скажемо, що після закінчення реформи децентралізації, що заплановано на осінь цього року, районний рівень взагалі-то втрачає більшість функцій. Майже все місцеве регулювання відноситься тепер на ОТГ, а державні органи мають бути добре представлені і на місцях, і через Центри адміністративних послуг. Але!!! Центрально-районні органи — Поліція, Суд, Прокуратура, Податкова, Держказначейство, Військкомат, Медицина та деякі інші загальнодержавні органи (на жаль, досі невідомо офіційно — які) все ж таки мають бути тепер у Бучі. 
3. І саме це викликає найбільший подив. Більшість читачів знає, що до 2006 року Буча взагалі була селищем. Що, дивлячись об’єктивно, з точки зору доступності відповідних державних послуг Буча просто не має відповідних можливостей. Не має відповідних будівель, не має відповідних кваліфікованих кадрів. Міні-лікарня — не в кращому стані, міні-поліцейський відділок — у квартирі на першому поверсі, сільський клуб, не кажучи вже про інші державні органи… А у Вишгороді навпаки — все необхідне є.
4. 4. І що відбудеться тепер?! Тепер держава буде все це «з нуля» створювати в Бучі! Такі собі «Нью-Васюки», але не з гумористичних книг Ільфа і Петрова, а, на жаль, — в сумній дійсності.
Тепер ці «чесні» слуги за наш з вами рахунок, за наші податки будуть витрачати величезні кошти на створення нового адмінцентру, безгосподарно нехтуючи наявною інфраструктурою. Просто тому, що комусь так забажалось.
Бачимо це на прикладі Вишгородського району, але аналогічні процеси відбуваються по всій державі.
5. Вибачте, але ми вже це проходили: «разрушим до основанья, а затем мы наш, мы новый мир построим»! Не хочу більше розрухи. Дайте, будь ласка, людям жити.
6. Вибачте, але дуже сумно, що за цей рік нова влада навчилась тільки руйнувати. Сумно, що при владі профани. Або заангажовані негідники.
7. Сумно, що нашому «народному» депутату, на мою думку, «все равно». Що до питання створення Вишгородського району вона підключилась тільки зараз.
8. Дійсно, дістали політичні ігрища замість раціонального господарництва на благо громадян нашої країни.
ДумайТе.
З повагою, Андрій ПЕЩЕРІН