01.04.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Щеплення від сказу — необхідне

Думаю, усім відомо, наскільки сказ — смертельно небезпечна хвороба як для тварин, так і для людей. Але, коли читаєш про виявлені випадки, то заспокоюєш себе: це ж далеко, та й кіт у мене на вулицю не виходить, – отже боятися нічого. Проте, на семінарі з вакцинації я почула про зараження домашньої кішки, яка жила, здається, на 20-му поверсі, – її вкусив кажан, що випадково залетів у вікно. Але проводити щеплення своїм чотирилапим потрібно не тільки, щоб запобігти ось таким випадкам.
В Україні щеплення від сказу є обов’язковим. А це означає: якщо тварина не щеплена, вам можуть відмовити у прийомі у будь-якій ветеринарній клініці, незалежно від того, з якою проблемою ви туди звернулись. І у цьому випадку закон буде на боці клініки. Крім того, є ще один важливий момент: вам можуть повірити на слово, що тварина вакцинована, а можуть попросити документ, який це підтвердить, а саме – ветеринарний паспорт з відповідною відміткою.
Ось про це і хочу розповісти детальніше з урахуванням специфіки нашого міста.
У Вишгороді, що розростається на очах і разом з новими мешканцями поповнюється їхніми домашніми улюбленцями, не такий уже й великий вибір ветеринарних клінік: дві приватні й одна державна. На останній я і хотіла б зупинитися, оскільки багато власників тварин навіть не знають про її існування, а до приватних не підуть, бо не по кишені.
На превеликий жаль, на відміну від того ж Ірпеня, де в державній клініці і оперують, і за 100 гривень за дві хвилини можна зробити тварині флюорографію, спектр послуг вишгородської державної клініки дуже вузький – фактично тільки огляд терапевта. Але щеплення від сказу тут зробити можна, і коштуватиме це не 150 грн, як у приватній клініці, а 24,42 грн – сама вакцинація безкоштовна, оплачуєте тільки огляд (тварина повинна бути здоровою).
Стосовно ветеринарного паспорта, в якому потрібно поставити відповідну відмітку, знову ж таки, порівнюючи з Ірпенем, де його можна купити одразу в клініці, ситуація сумна: паспорти є тільки у Димерській державній ветеринарній лікарні. Проте ситуація не безнадійна – їх можна купити самостійно: по інтернету, в зоомагазинах, і це коштуватиме від 6 до 20 грн, а не 51 грн, як у приватних клініках.
Отже, не зволікайте і не випробовуйте долю, бо тварини, як домашні, так і безпритульні, – це наша загальна відповідальність. А кілька нескладних кроків і не такі вже й шалені гроші допоможуть зберегти їм не тільки здоров’я, а можливо, й життя.
Адреса Вишгородської державної дільничної лікарні ветмедицини:
вул. Київська, 12, тел: 067-661-02-07.
Ірина МОШКОВСЬКА