05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Стратегічний пріоритет – якісна освіта

Днями президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками закладів вищої освіти. «Якісна освіта для українців є нашим стратегічним пріоритетом, – переконаний В. Зеленський. — Ми повинні сформувати чіткі цілі та готувати конкурентоспроможних фахівців — відповідно до потреб української економіки. Визначити, якими професіями ринок перенасичений, а які, навпаки, будуть гостро затребувані у найближчі роки.
Не менш важливою є й розбудова мережі студентських гуртожитків. Сучасних, комфортних, а головне — в достатній кількості для потреб іногородніх студентів.

Серед іншого, потрібно популяризувати вивчення математичних і природничих наук. Україна — це земля винахідників і першовідкривачів, визнаних усім світом. У нас повинні з’явитися нові Сікорські, Корольови та Вернадські. Для цього маємо розвивати наукову діяльність у вишах, розбудовувати науково-дослідницьку інфраструктуру, зокрема галузеві лабораторії. Не може бути успішною країна, яка пропонує науковцю тільки стілець, аркуш паперу і ручку. Це треба змінювати.
Окрему увагу ми будемо приділяти популяризації нашої освіти серед іноземних студентів. Це й важливі для економіки надходження, і встановлення міцних міждержавних зв’язків.
Указом створюється Рада з питань розвитку вищої освіти при президентові України. Її завданнями, серед іншого, будуть вдосконалення якості та змісту вищої освіти в Україні, підготовка пропозицій для вдосконалення законодавства України у цій галузі, зокрема щодо фінансової автономії закладів вищої освіти, механізму залучення приватних інвестицій та розвитку державно-приватного партнерства.
Хочу наголосити, що ми не зосереджені лише на вищій освіті.
Найближчим часом проведемо зустрічі з представниками дошкільної, середньої та професійно-технічної освіти і разом визначимо шляхи розвитку та вдосконалення цих рівнів».