05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Міцна родина — щаслива дитина

Зібравши в собі історичний досвід усіх попередніх поколінь, сім’я завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації, вона є берегинею культури та історичної спадкоємності роду, людських цінностей, чинником стабільності і розвитку країни. В сім’ї дитина отримує перші уроки любові до батьків, до рідного краю, набирається життєвих сил, які допомагають їй упродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і здобувати перемоги.
З метою привернення уваги громадськості різних країн до важливості вирішення існуючих проблем у родинах та надання їм соціальної підтримки, щорічно 15 травня відзначається Міжнародний день сім’ї.
У Вишгородському районі проживає майже 19 тисяч дітей віком до 18 років, більше двох тисяч з яких виховуються у багатодітних сім’ях. Прикро констатувати, але сьогодні серед них 160 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 385 дітей з інвалідністю, 122 — живуть у малозабезпечених сім’ях.
Для надання допомоги у вирішенні та подоланні непростих життєвих питань при Вишгородській районній державній адміністрації продовжує роботу районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на обліку якого перебуває 178 сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах (в них виховуються 349 дітей). З метою забезпечення належної підтримки і організації допомоги сім’ям з дітьми та враховуючи, що центри соціальних служб є одними з основних надавачів соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, сьогодні під соціальним супроводом фахівців із соціальної роботи нашого закладу перебувають 25 сімей, в яких виховується 51 дитина. 
Для покращення становища дітей в сім’ях із початку 2020 року охоплено соціальними послугами 108 осіб та 162 сім’ї, в яких виховується 276 дітей, всім надано понад 1 500 соціальних послуг: інформаційних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, юридичних, соціально-медичних, психологічних, зокрема надано допомогу у поновленні втрачених документів, проходженні медичних обстежень та ін. Проводиться робота по наданню соціальної підтримки 6 сім’ям (7 дітей) з числа переселенців з Луганської та Донецької областей та 20 сім’ям (34 дитини) одиноких матерів. Спеціалістами центру надається допомога прийомним сім’ям, дитячому будинку сімейного типу родини Бондаренків, сім’ям опікунів та піклувальників, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
З минулого року в нашому районі запрацювала нова соціальна альтернатива — послуга з патронату над дитиною. З часу її заснування на тимчасовому вихованні у сім’ї патронатного вихователя перебуває вже четверта дитина. Сьогодні потреба у створенні нових патронатних сімей є актуальною, як ніколи. Завдання сімейного патронату — не дати дитині втратити рідних маму й тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватись. У той час, як дитина тимчасово (до 3-х місяців) виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають біологічним батькам дитини долати складні життєві обставини. Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, органи опіки й піклування підшукають їй іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або прийомну сім’ю.
Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин. Разом з тим, ця послуга надає батькам, що потрапили у складні життєві обставини, можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз’єднанню родини.
Особи, які виявлять бажання спробувати себе у неймовірно благородній справі, — допомогти, підтримати, обігріти беззахисну дитину в скрутний для неї період часу, — отримують виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. У разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, дітей-інвалідів та одночасно двох і більше дітей – розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину та категорію.
Патронатний вихователь зараховується на роботу за трудовим договором до бюджетної установи соціального захисту населення за визначенням відповідно місцевої державної адміністрації або місцевої ради.
Дитина має рости в дружньому, теплому, безпечному сімейному середовищі. Коли вона залишається сам на сам зі своєю бідою, без нагляду рідних, допомогу їй може запропонувати саме патронатна сім’я.
Сподіваємось, що серед читачів газети нашого міста знайдуться люди, які теплом своїх сердець зігріють дітей, що потребують батьківської любові та підтримки. Власне щастя ми знаходимо в турботі про інших, тож даймо цим діткам шанс зростати в родині, відчути батьківську турботу та любов.
У свято Міжнародного дня сім’ї бажаємо всім дітям та батькам міцного здоров’я, злагоди та благополуччя у родинах.
За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті, як стати кандидатом у патронатні вихователі звертайтесь до Вишгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Кургузова, 13, каб, 2, 3, тел: 04696 54053.
Світлана ВОРВИНЕЦЬ,
директор Вишгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді