29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Поштові марки, присвячені Межигір’ю

На марках вміщено унікальні зображення історичних місць Вишгородщини, що залишилися на старих світлинах.
Межигір’я, яке нині більше відоме своїм національним парком і  колишнім маєтком Віктора Януковича, має ще одну іпостась, корені якої йдуть углиб віків, аж до княжих часів. Тут свого часу був розташований козацький Спасо-Межигірський монастир, на території якого були поховані козацькі лідери Семен Палій, Самійло Самусь, Євстафій (Остап) Гоголь, а ще – три Межигірські архімандрити, 688 душ духовенства, понад 1500 душ козацтва. Про це розповів краєзнавець, дослідник історичного Межигір’я Геннадій Межигірський.
Також він додав, що саме у Межигір’я приходили афонські монахи переймати досвід послушництва, а ще у цьому монастирі козаки збирались на важливі ради. Тогочасне козацьке Межигір’я оспіване у творах Тараса Шевченка, знайшло відгук у його малюнках…
Щоправда, нині від того величного Межигір’я лишилось мало матеріальних пам’яток – вони знищені колишньою радянською владою.
Але залишились малюнки, світлини, і саме вони стали ілюстраціями поштових марок, випущених нещодавно коштом Новопетрівської сільської ради Вишгородського району. Вочевидь, їх уже можна вважати філателістичною рідкістю, адже випущені марки обмеженим тиражем.
Втім, як розповів «Погляду» Геннадій Межигірський, він сподівається, що з часом марки можна буде побачити у музеї історичного Межигір’я, який ще належить створити.
За інф. Інформагенції «Погляд»