29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Актуальна інформація від міського голови

Чим живе місто сьогодні, під час карантину, які тривають роботи із благоустрою, із будівництва соціальних об’єктів, зокрема, садочків, та про інше – розповідає міський голова Олексій Момот.
— Карантин продовжено, але місто функціонує. Всі роботи з благоустрою в більшій чи меншій мірі продовжуються. Тішить те, що триває будівництво трьох найбільш потрібних об’єктів — дитячих садочків. Майже щодня я інспектую ці роботи і можу з великою долею впевненості сказати, що восени цього року закінчимо об’єкт, який будує місто своїми силами на провулку Шевченка. Велика вірогідність того, що буде добудовано корпус до дитячого садочка «Чебурашка». Добудова корпусу у «Ластівці» завершиться вже у 2021 році – через карантинні заходи, скасування багатьох податків маємо недоїмку в бюджеті.
Роботи із благоустрою дещо скорочені, але ніхто не зупиняється, ми працюємо, продовжуємо робити наше місто більш комфортним, зручним для мешканців.
— Як виходитимемо з карантину, яке буде послаблення і які вимоги з боку Вишгородської міської ради будуть до малого бізнесу, що з 11 травня почне працювати?
— Все це чітко регламентовано в постанові Кабінету міністрів, прийнятій 4 травня. Ми не можемо впливати на малий бізнес, взагалі на будь-який бізнес, на будь-яке господарське діяння. Це заборонено законом, це не наша функція.
З 11-го числа в місті відкриються перукарні, салони краси, спортивні об’єкти для тренувань, парки для прогулянок і таке інше. Єдине, про що ми зараз дискутуємо у міській раді, це про відкриття набережної. Будемо радитися з фахівцями, з медиками. Адже це не просто парк, де на відстані гуляють поодинокі перехожі, а дуже популярна точка тяжіння, куди окрім місцевих приїздить відпочивати багато гостей із столиці. Тобто, створюється велике скупчення людей. У разі, якщо набережну не буде відкрито з 11-го травня, дуже прошу всіх мешканців поставитися до цього з розумінням. Аби один необдуманий крок не перекреслив наших спільних попередніх старань щодо убезпечення себе від зараження.
В цілому в місті, як і в усій країні, буде запроваджено певні пом’якшення карантинних заходів.
— Зараз вся країна спостерігає за протистоянням між центральною владою і мерами деяких міст. Це, зокрема, стосується самовільного пом’якшення карантину мером Черкас. Як Ви ставитесь до таких рішень на місцях?
— Я повністю підтримую мера Черкас в плані того, що необхідно було з 24-го квітня зробити певні пом’якшення, які будуть зроблені лише з 11-го. Адже дещо нелогічно: в парках або в перукарнях, де і до карантину не було масових скупчень людей, можна заразитися, а в гіпермаркеті «Епіцентр», наприклад, ризик менший. На мою думку, Уряду необхідно було раніше вводити пом’якшення, все ж таки дозволити малому бізнесу працювати, звісно, з дотриманням санітарних норм. Цього зроблено не було, що призвело до певного соціального напруження. І це легко зрозуміти, адже люди хочуть працювати, банально тому, що їм треба годувати сім’ї.
З іншого боку – виконавчий комітет Черкаської міської ради, чи будь-якої іншої, не вводив карантинні заходи, обмеження. Тому і знімати їх повноважень у виконкомів немає. Вони є лише в Уряду. І йому потрібно більш виважено підходити до вирішення таких питань.
— У Київській області сильний спалах коронавірусу у гуртожитках. У нашому місті їх два…
— До них посилена увага. Адже там скупчення людей на умовний квадратний метр більше, ніж у звичайному багатоповерховому будинку. Гуртожитки обслуговує наша комунальна «Управляюча компанія». Перед її директором поставлене завдання приділяти максимальну увагу цим об’єктам, своєчасно проводити там санітарно-епідеміологічну обробку антисептичними засобами.
— На Великдень люди були вдома, у поминальні дні, у день річниці аварії на ЧАЕС. Наближається 9 травня…
— 9 травня також побудемо вдома. Ми не плануємо проведення будь-яких масових чи індивідуальних заходів, покладань квітів у цьому році, на жаль, у нас не буде. Користуючись нагодою, вітаю всіх ветеранів, тих, хто дійсно пройшов війну і хто живий. Сьогодні я знаю шістьох людей у Вишгороді, які є учасниками бойових дій. Низькій їм уклін за їхній подвиг. Вони справжні герої. Ми не залишимо їх без уваги, як і щороку, але нині це буде зроблено в інший спосіб.