24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Префект та урядник 

 

Поки держава перебуває на карантині, в експертному середовищі виникла геніальна (або ні) ідея — об’єднати функції префекта та урядника, створивши фактично дві посади. Про це розповів Голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко в інтерв’ю Zn.ua
Нагадуємо, що інститут префектів прийде на заміну ліквідованих районних держадміністрацій після набрання чинності змін до Конституції щодо децентралізації.
Для розуміння, хто ж такий префект та урядник, відповідно до останньої інформації Корнієнка, експерти PLC group підготували інфографіку. Вона 100 % знадобиться органам місцевого самоврядування в найближчому майбутньому. Тому радимо зберегти та поширювати серед колег.
Враховуючи подану інформацію в ілюстрації, виникає логічне запитання — чи не породжуватиме таке «реформування» корупцію? І яка на практиці різниця між «старою» та «новою» системою, якщо в їх основі однаково 3 рівні?
Відтепер матимемо голів ОТГ, урядників та префектів. Головне запитання — кому в результаті будуть підпорядковуватись голови ОТГ? Префектам? Урядникам?
Чи логічніше все ж — напряму Кабінету міністрів, якщо ми говоримо про ДЕцентралізацію влади.
Цілком очевидно, що ця формула була б простіша за умови прямої комунікації голів ОТГ з Урядом. Сьогодні ж — між ними матимемо і префектів, і урядників, остаточні повноваження яких досі не зрозумілі, як, власне, і функціонал, що досі визначають експерти-теоретики.
Олександр Корнієнко також зазначив, що один із пріоритетів на найближчі 5 років — проведення навчань для чиновників місцевого самоврядування. «Нам конче потрібно навчити громади ефективно управляти», — поділився Корнієнко.
Такий собі стан дежавю. Ми вже мали навчання із кодовою назвою «Трускавець». Судячи з останніх інтерв’ю Миколи Тищенка та відповідей юних «слуг» щодо пенсіонерів, комунальних платежів та собак, тренінги не дуже допомогли.
Марина Мельниченко, засновник Political and legal consulting group