24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Реакція вишгородців на суворі нововведення

Із 6 квітня і до кінця карантину в Україні введено більш суворі заборони. На межах міст встановлені контро-
льно-пропускні пункти, а порушників правил карантину каратимуть великими штрафами.
На Вишгородщині дотримання вимог карантину контролюють поліцейські, нацгвардійці та добровольці з Варти Київщини. Загалом, це понад 50 осіб.
Також у місті ведеться контроль за дотриманням обсервації тими, хто повернувся з-за кордону. Всього їх у місті й районі – 13.
За словами начальника Вишгородського відділку поліції Романа Бежука,  мета патрулів не штрафувати людей, а проводити роз’яснювальну роботу: «Щоб одразу не вживати радикальних дій, адже штрафи чималі – від 17 000 до 34 000 грн – поліцейські проводять роз’яснювальну роботу з населенням. Люди з розумінням ставляться до ситуації. Але у разі грубих порушень, наприклад, якщо в лісопарковій зоні смажитимуть шашлики, застосовуватимемо норму закону щодо адмінвідповідальності. Складатимемо протокол, скеровуватимемо його до суду. Суд встановлюватиме міру покарання. Якщо виявиться, що хтось був інфікований і заразив інших, то особа буде притягнута до кримінальної відповідальності – позбавлення волі до 5 років».
Людей на вулицях Вишгорода, у порівнянні з некарантинними днями, – небагато. З посиленням карантинних заходів – лише одиниці без масок, деякі – навіть у рукавичках. Для тих, у кого немає засобів захисту і хто не може їх придбати чи виготовити, правоохоронці мають із собою по кілька масок, які під час патрулювання роздають людям у виняткових випадках.
Вишгородці ходять наодинці або вдвох, стоять у чергах до банків і магазинів, зберігаючи дистанцію, неспішно прогулюються вуличками міста.
Багатьом набридає сидіти вдома, хоча й розуміють, що найкращий спосіб захистити себе – самоізоляція. Інші вважають, що обмежувальні заходи абсолютно не потрібні, без них було б легше й краще, а на ситуацію з коронавірусом вони не впливають. Тобто ні маски, ні відмова від відвідування парків, скверів тощо не є дієвими проти коронавірусу.
«Важко опиратися весняному сонцю. Але почекайте ще трішки. Карантин – це не відпочинок. Усі повинні перебувати вдома. Риболовля – не перший необхідний захід, куди потрібно їхати. Крім того, з першого квітня діє нерестова заборона на вилов риби», – зазначив начальник поліції.
Зокрема, на всій території України до кінця карантину діятиме заборона на:
– перебування в громадських місцях без одягнутої маски, респіратора;
– переміщення групою осіб більш ніж дві особи (крім випадків службової необхідності та супроводження дітей);
– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу батьків;
– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон (крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності);
– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
– відвідування установ і закладів, що надають паліативну допомогу, соціального захисту, установ і закладів, що надають соціальні послуги;
– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу тощо.
Також постановою закріплюються правила проведення самоізоляції та обсервації. Контроль за дотриманням режиму самоізоляції здійснюється поліцейськими, військовослужбовцями, Національною гвардією, працівниками державних установ Міністерства охорони здоров’я тощо.
Вікторія ШМИГОРА