02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Маємо запобігти епідемії в місті

Наскільки Україна, яка знаходиться на порозі епідемії, буде готова до дій в екстремальних умовах, залежить не стільки від роботи Уряду, як від готовності органів місцевого самоврядування вживати адекватних заходів на місцях. Як забезпечується карантин у Вишгороді на поточний момент, нам розповів міський голова Олексій Момот:
— Нещодавно я звертався до жителів міста у Фейсбуці, де пояснював, яких заходів вживає міська рада. Ситуація змінюється практично щодня. Передусім, ми обмежили користування дитячими майданчиками. Налагоджуємо взаємодію з патрулями Національної гвардії та поліцією, які проводять профілактичні бесіди з власниками торгових точок, котрим дозволено працювати, беремо участь у роботі районної комісії з надзвичайних ситуацій. Ми домовились, що додатково надамо дозвіл на роботу магазинів, які реалізують корми для тварин, також на діяльність станцій технічного обслуговування, ремонтних майстерень, магазинів з продажу автозапчастин. Останнє зумовлене тим, що автомобілі медичної допомоги, поліції, комунального транспорту потребують обслуговування і запчастин, тому вони працюватимуть в обмеженому режимі.
Також на період карантину ми були змушені призупинити рух автобусів на внутрішньоміських маршрутах №№ 1, 2. Вирішили перепрофілювати їх на перевезення по району — лівий і правий берег, працівників медичних закладів, рятувальників, пожежних, військових Національної гвардії до місця роботи і додому. Перевезення здійснюються безкоштовно.
25 березня відбулася нарада з керівниками усіх установ, відомств, про які говориться, де були прийняті рішення щодо цього маршруту. Зокрема, встановлено графік руху автобусів. Вони виходитимуть о 7-й годині ранку із Сувида та Катюжанки й курсуватимуть селами. Орієнтовно о 8:00-8:30 автобуси будуть у Вишгороді. Звідси виїжджатимуть близько 8:30-9:00, тобто забиратимуть тих, хто працює подобово, у нічну зміну. Наступний рейс курсуватиме селами о 16:30. Автобуси після кожного виїзду оброблятимуть дезінфекторами.
Ними можуть їздити всі категорії працівників критичної інфраструктури – правоохоронних органів, ДСНС, нацгвардії, комунальних підприємств, продуктових магазинів. Для цього слід мати при собі службові посвідчення або довідку з місця роботи з мокрою печаткою.
Кожен сам має забезпечити себе масками. Добре, якщо цей предмет індивідуального захисту можуть надати своїм працівникам керівники.
Якщо буде багато пасажирів, адже в напрямку Катюжанки по маршруту великі населені пункти — Нові Петрівці, Димер, то на цей маршрут вийде 200-місний автобус. Про це додатково повідомимо.
Кілька слів про дезінфекцію під’їздів наших багатоповерхівок. При КП «Управляюча компанія» створено підрозділ із 20 працівників, які займаються цією роботою. Ми отримали відповідні препарати (до речі, їх допоміг придбати наш колега, директор «Київводоканалу»), надаємо їх в ОСББ, корпоративні будинки. Проблем з препаратами немає, є складнощі із захисними масками, окулярами, халатами – їх неможливо придбати через ажіотаж, а не тому, що немає коштів. Шукаємо їх, де тільки можливо.
Певні нюанси є і в самій дезінфекції. Скажімо, препарати створені на основі хлору, тому швидко «роз’їдають» розпилювачі. Придбати їх проблематично, адже підприємства в нинішній ситуації віддають перевагу готівковим розрахункам, а ми цього робити не маємо права. Але це робочі моменти, які, так чи інакше, вирішуємо.
Також міська рада має допомогти медикам. У разі потреби виділення додаткових коштів, вважаю, зберемося на позачергову сесію. Зала засідань у нас велика, і депутати можуть працювати на безпечній відстані один від одного. Підготувавшись заздалегідь, сесію можна провести за 5-10 хвилин. Зараз, повторю, головна проблема не в коштах, а в дефіциті необхідних під час карантину товарів, обладнання. З боку міської влади ми зробимо все можливе, щоб пік епідемії обминув наш Вишгород.
Користуючись нагодою, дякую всім людям, які небайдужі у соціальних мережах і дійсно вносять конструктивні конкретні пропозиції. За браком часу я не в змозі відповісти кожному персонально, але, повірте, читаю абсолютно всі повідомлення.
…Ми не бачимо вірусу, але найстрашніше те, що його не боїмося. Думали, виникне паніка, проте навпаки – зіштовхнулися з безпечністю наших громадян. Люди спокійно гуляють вулицями, ходять у магазини, не дотримуються безпечної дистанції, тим часом, як відстань у два метри може вберегти життя.
Закликаю кожного до відповідальності за себе та свої родини, за дітей і батьків, за друзів і сусідів. Карантин – не канікули. Карантин – це самообмеження, водночас можливість зосередитися на самоосвіті, переглянути більше фільмів чи прочитати більше книг, але все це потрібно робити вдома! Вулиця, відкритий простір сьогодні – не для нас. Будьте здорові!
Влас. інф.