29.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Економія теплової енергії у цифрах

Історія з шоковими платіжками у Вишгороді близько тижня очолювала рейтинг топових новин центральних телеканалів України. Здається, сьогодні не залишилось жодної людини, яка б могла повірити в реальну економію теплоносіїв на тлі начебто знижених тарифів та багаточисленних і вкрай не ефективних державних енергопрограм. Але насправді, є обладнання і перевірені підходи до розумного використання теплової енергії та реальної економії. Про ефективність таких технологій розповідає Вишгородський міський голова Олексій Момот:
– Роботу над питанням економії тепла Вишгородська міська рада розпочала давно. Близько року тому на одному із заходів щодо впровадження муніципальних енергоефективних проектів відбулося наше знайомство з представниками науково-виробничого підприємства «Українські телекомунікаційні системи», яке переросло в продуктивну співпрацю. Нам було запропоновано впровадити систему оптимізації споживання теплової енергії з програмним забезпеченням на тих комунальних об’єктах Вишгорода, де втрати тепла є найбільшими, або, де температурний режим неможливо відрегулювати на однаковий градус в усіх приміщеннях (садочки, школи та ін.). Тож, ми зважилися на експеримент і встановили зазначені системи у двох ДНЗ міста – «Золотий ключик» та «Сонечко».
Принцип роботи обладнання дозволяє використовувати споживачу тепло у межах його потреб і, відповідно, сплачувати за фактично спожитий ресурс, а не стільки, скільки йому хочуть продати теплові мережі. Встановили ми систему на початку грудня 2019 року, буквально протягом двох діб. Дистанційна програма керування системою проста в користуванні. Завідуючі садочками та завгоспи можуть керувати нею як з особистого комп’ютера, так і з телефона. Центральний офіс, який територіально знаходиться у Харкові, постійно веде контроль та моніторинг температурних графіків, на основі яких і обчислюється число економії.
За два місяці фактичного використання обладнання ми маємо суттєву різницю в показниках, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року: у «Золотому ключику» в грудні 2019 р. економія склала 45 %, у січні 2020 — 42 %; у «Сонечку» в грудні 2019 р. економія склала 28 %, у січні 2020 — 21 %. Тобто, за два місяці ми зекономили на двох садочках у гігакалоріях — 85,41, що становить 169 897 грн.
Оснастити найсучаснішою системою дистанційного керування споживання тепла ми плануємо всі міські садочки та приміщення Технічного ліцею і Центру творчості «Джерело». Таким чином, у період шкільних канікул або, коли температура повітря відносно тепла, ці заклади зможуть дотримуватися температурного режиму в приміщеннях і отримають значну економію енергоресурсів, а міський бюджет — економію коштів. Щодо можливості встановлення такого обладнання у багатоквартирних будинках – питання детально вивчається. В залежності від «старості» багатоповерхівки необхідно проводити індивідуальний аналіз кожного будинку, щоб правильно підібрати конкретне обладнання в кожному індивідуальному випадку.
Влас. інф.