29.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Барський гуманітарно-педагогічний коледж — інноваційний заклад вищої освіти

Із багатьох куточків Вінниччини, Хмельниччини та інших областей ведуть дороги до невеликого затишного містечка Бара, бо саме тут функціонує навчальний заклад, у якому успішно здобувають професію майбутні вчителі, вихователі, юристи, журналісти. Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», де навчається талановита й обдарована молодь нашого краю, справедливо називають скарбницею талантів Подільської землі.
Міцна матеріально-технічна база, тісна співпраця з багатьма університетами, згуртований колектив творчо налаштованих викладачів, які розробили якісну систему навчально-виховної діяльності, навчають за сучасними програмами, новими вимогами, на основі традицій співтворчості викладачів і студентів, — усе це зробило навчальний заклад відомим не тільки на теренах Вінниччини, але й далеко за її межами.
Популярність йому принесли насамперед випускники, які продемонстрували високий професійний рівень на ниві шкільної і дошкільної освіти, юриспруденції, образотворчого та музичного мистецтва, журналістики. Випускники ліцею, що діє на базі коледжу, підтвердили якість отриманих знань, ставши студентами найбільш рейтингових університетів України.
Барський гуманітарно-педагогічний коледж — це інноваційний заклад освіти, пріоритетним завданням якого є зміцнення кадрового потенціалу, поповнення викладацького складу науковцями. На сьогодні в навчальному закладі працюють 14 науковців і 16 аспірантів. Значна частина з них — колишні випускники коледжу. Це переконливий приклад гарної професійної перспективи для нинішніх студентів.
Основне завдання закладу — забезпечити дітям із сільської місцевості можливість здобути висококваліфіковану освіту. Так вважає директор коледжу Савчук Петро Несторович. Протягом тривалого часу він спрямовує свої зусилля на те, щоб допомогти випускникам знайти своє місце в житті, соціально адаптуватися, успішно влитися в цивілізоване суспільство. Коледж відкриває вихованцям сільських шкіл дорогу в майбутнє, сприяє розкриттю талантів, здійсненню мрій. Задля цього в навчальному закладі створено такі умови, за яких кожен студент відчуває себе частинкою великого дружного колективу.
Сьогодні випускники всіх спеціальностей (крім спеціальності «Журналістика») мають можливість здобути в коледжі ступінь бакалавра, обравши для цього денну або заочну форму навчання. Заклад радо приймає випускників дев’ятих та одинадцятих класів і забезпечує навчання на безоплатній основі, крім спеціальності «Право» на базі дев’яти класів. Охочим обрати цю спеціальність пропонується декілька альтернативних варіантів, які дають можливість здобути омріяну спеціальність безкоштовно.
Підвищенню якості навчання сприяє обладнання аудиторій сучасною технікою, мультимедійними дошками. У читальній залі бібліотеки студенти можуть скористатися необхідною літературою та отримати потрібну інформацію з мережі Інтернет.
Розкрити свій творчий потенціал вихованці коледжу можуть у дванадцяти народних творчих колективах, що діють у закладі, виставках мистецьких робіт, друкованих виданнях.
У гуртожитках навчального закладу створено гарні умови для проживання студентів. Затишні кімнати з меблевими гарнітурами і холодильниками, душові кімнати, пральні, кухні, обладнані сучасною побутовою технікою, наповнюють життя мешканців комфортом, сприяють успішному навчанню, змістовному дозвіллю.
Цьогоріч випускники дев’ятих та одинадцятих класів шкіл Вінниччини мають можливість 22 лютого і 21 березня побувати на Днях відкритих дверей у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського і більше дізнатися про один із кращих навчальних закладів області, щоб у майбутньому зробити правильний вибір.
І. БОБИР, Т. ЛЕБЕДИНСЬКА,
викладачі коледжу