06.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

В Україні запустили мобільний додаток Дія

В перспективі, цей сервіс має об’єднати всі державні послуги на одній платформі. Сервіс працює у вигляді мобільного додатку та сайту.
Додаток офіційно презентували 6 лютого президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Олексій Гончарук та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Під час презентації президент наголосив, що держава має бути для людей простим сервісом, і додаток Дія є першим кроком до цієї мети.
Його можна безкоштовно завантажити у магазинах додатків для Android та Apple вже зараз. Кожного тижня планується надавати нові цифрові рішення для громадян.
Для ідентифікації та авторизації застосовується система Bank ID або ж додатки від monobank та “Приватбанку”.
За допомогою цифрового документа українці зможуть: здійснювати подорожі країною залізничним та повітряним транспортом; отримувати медичне обслуговування; здійснювати банківські операції; отримувати адміністративні та інші державні послуги; підтверджувати особу на запит правоохоронців.
У 2020 році заплановано оцифрувати до 50 найпоширеніших державних послуг. 
Він також додав, що функціонал документів згодом буде розширений. Наприклад, за допомогою водійського посвідчення можна буде засвідчувати особу, тобто воно дозволить купувати, до прикладу, квитки на літак чи залізничний транспорт.
Наразі додаток надає громадянам України доступ до кількох оцифрованих документів та сервісів.
Як діють цифрові документи
Цифрове водійське посвідчення та техпаспорт діють замість оригіналів.
Цифрові документи дійсні лише у застосунку Дія.
Поки цифровим техпаспортом можуть користуватися лише власники авто.
Поліція перевіряє документ за його QR-кодом або номером в базі.
Не всі отримають доступ до водійських посвідчень
Наразі оцифровано 6 мільйонів з 9,5 мільйона посвідчень. Не потрапила частина документів, виданих до 2013 року. Чому так? Новий реєстр водійських посвідчень був створений у 2013 році. З 9,5 мільйона власників водійських посвідчень фото відображалися лише у 2,5 мільйона осіб.
За матеріалами Інтернет-ЗМІ