24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

По воду, а не до Бога

19 січня православні віруючі святкували Хрещення Господнє. Люди занурювалися у водойми, йшли до церкви, набирали освячену воду. Однак для деяких віруючих світле свято затьмарилось гіркими почуттями. На редакційну пошту надійшов лист від вишгородчанки Надії З., яка була вражена поведінкою парафіян, що влаштували на церковному подвір’ї тисняву, сварилися і штовхалися в черзі за освяченою водою.
— Я в церкві буваю часто. Зазвичай, ходжу в будні, коли людей там практично немає. Не перший рік відвідую храм і на Хрещення, але подібного ще не бачила. Прийшла близько 08:30, та набрати води не встигла, оскільки вже почалася служба. Я поставила свічки, вирішила побути на службі, а потім вже набрати водички.
Прикро, але у мене розболілася спина, запаморочилось у голові, почала задихатися. Тим часом людей у храм набилося дуже багато. А коли стали набирати воду, ви не уявляєте, що почалося. Тиснули і штовхали один одного, лаялися, голосно кричали. У гонитві за водою народ так напирав, що, здавалося, затисне й священника. Причому, серед них були зовсім не бабусі, а люди 45-55 років. Вони вели себе як божевільні. Це розуму незбагненно! Такого я навіть на ринку в чергах не бачила. Більш ніж упевнена: це були ті, хто до церкви ходить раз на рік і, напевно, тільки на Водохреща за водою. Тому що справді віруючі так себе не ведуть. Таке відчуття, що це була остання вода на землі! Народ продовжував товпитися, не дивлячись на неодноразові вмовляння, що води всім вистачить.
Хіба можна так вести себе в церкві? Люди, ви ж приходите у храм Божий! Не треба перетворювати його на ринок! Мені здається, у наших людей нічого святого не залишилося, вони втратили повагу один до одного. Думають тільки про себе, а на інших — плювати…