02.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Свято для всіх

16 грудня 2019 року у Вишгородській спеціалізованій школі «Сузір’я» відбувся благодійний ярмарок. Напередодні батьки та діти готували, пекли різноманітні смаколики, і вже в понеділок хол школи заполонили столи з випічкою. Протягом дня на перервах батьки, вчителі, учні продавали і купували смачненьке. Це був неймовірний день єднання шкільної родини. Всі кошти від продажів вирішили витратити на благодійність.
19 грудня передали до Центру дитячої кардіології і кардіохірургії лікарні ОХМАТДИТ дві нові мікрохвильові печі, що були куплені за кошти з благодійного ярмарку. Тепер батьки пацієнтів зможуть розігрівати дітям їжу. Із закупівлею і транспортуванням нам допомогла волонтер і мешканка Вишгорода Вікторія Лемешко.
Того ж дня на Свято Миколая учні школи «Сузір’я» подарували дитячому відділенню Вишгородської лікарні міні-бібліотеку. Нашу ідею радо підтримала завідувач відділення Ірина Романів, попередньо у телефонній розмові розповівши, що дітям з цікавими казками та історіями й лікуватись веселіше.
Ми передали 335 книг (казки, оповідання, історії, енциклопедії). Багато їх наші учні купили спеціально для лікарні. І ще привезли музичні та розвиваючі іграшки.
Батьки учнів 1-Ж класу зібрали кошти на стелаж для бібліотеки. Тато Віктор Штучний допоміг його доставити і змонтувати. Учні 10-Б класу Дмитро Фастовець, Аліса Чемічева допомагали з організацією.
20 грудня зробили одразу дві великі добрі справи. Учні 6-10 класів завантажили в автобус подарунки і разом з батьками, вчителями та волонтерами вирушили до Будинку престарілих у смт Димер вітати бабусь і дідусів. По дорозі співали веселих пісень і вигадували вітання. Президент школи Микола Стельмах переодягнувся Дідом Морозом, хлопці і дівчата вбралися у святковий одяг.
У Димері нас зустріли завідуюча закладом Людмила Ісаюк і волонтер Вікторія Лемешко. Ми привезли підгузки для дорослих, пелюшки, миючі засоби. Заходили в кожну кімнату і вітали стареньких щирими побажаннями.
Усі вони отримали 21 солодкий подарунок. Мешканка Вишгорода Анастасія Ел-Аджо підготувала для кожного мешканця Будинку ще й святковий набір. А Червоний Хрест на чолі з директором Світланою Рулевською — теплий одяг.
Найстарша мешканка будинку, 91-річна бабуся, згадала своє минуле. Старенькі були дуже розчулені. Найбільше їм сподобались щирі обійми і привітання наших учнів. Прохали приїздити ще, аби поспілкуватись. Домовились, що наступного разу привеземо книги, адже багато бабусь люблять читати детективи, дідусі — історичну літературу.
Старші дівчата, вийшовши з Будинку, розчулено плакали. Додому всі поверталися тихо, кожен розмірковував про своє…
По дорозі завітали до дитячого будинку сімейного типу родини Бондаренків у Старих Петрівцях. Привезли продукти, побутову хімію, засоби гігієни, солодощі. Познайомилися з мамою Оленою, татом Сергієм, меншими дітьми, погралися з домашніми улюбленцями — восьма котиками і трьома собаками.
Від Червоного Хреста теж привезли подарунки — смаколики та солодкі напої. А від Анастасії Ел-Аджо — цілу коробку гелів для душу і солодощі.
Це був неймовірний тиждень доброти!
Особливо розчулив учень 2-Д класу Тарас Нещерет: він розбив свою скарбничку і передав 190 грн для стареньких (ми їх доклали для купівлі фруктів).
Окрема подяка директору школи Олесі Горготі, яка підтримала акцію «Свято для всіх», вчителям школи А. Ф. Корецькій, Н. С. Дмитренко, Л. М. Тіміровій, голові батьківського комітету школи Надії Азгін, Лесі Валько, мамі учнів з 3-В, 4-Г, 6-Г, Олені Письменній, мамі шести дівчат, яка цілий день на ярмарку пригощала всіх кавою та какао і допомогла фінансово, Тетяні Степановій, мамі учнів з 1-Ж і 3-В, котра допомогла з організацією поїздки, мамам учнів 1-Г класу Юлії Левченко, Лілії Пучковій — за допомогу в пакуванні подарунків. Спасибі Ірині Карепіній, експерту Молодіжної ради при ВРДА, яка сконтактувала нас із волонтером Вікторією Лемешко, і всім дітям, батькам, вчителям, волонтерам, які долучились до наших акцій!
Надія ПИРОЖЕНКО,
заступник директора
з виховної роботи ВСШ «Сузір’я»