24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Пряники від Миколая

Напередодні Дня Святого Миколая у дитячий дошкільний заклад «Чебурашка» м. Вишгорода, за запрошенням, завітали гості — майстриня із Василькова Леся Турукіна, член правління районної ради ветеранів Любов Юрченко, представники Благодійного фонду Романа Буковського.
Діти радо зустріли гостей і дружно відповідали на загадки про зиму та її провісників — зірочок-сніжинок. Саме такої форми і були пряники, які діти мали розписати разом із майстринею.
Пані Леся цікаво і доступно розповіла малечі про кондитерський виріб — солодке печиво з використанням житнього борошна з додаванням меду, патоки, цукрового сиропу і восьми видів прянощів. Саме від їх використання і походить назва — пряник. На теренах Київської Русі його називали «медовим хлібом».
Для кожної дитини майстриня підготувала на серветці пряник-сніжинку. А далі разом з малечею проводили лінії узору, обирали колір глазурі і старанно розписували нею пряники.
Дитячій радості не було меж! У кожного вийшов дуже гарний святковий і запашний пряник, який кожен, пишаючись власною працею, відніс додому, до своєї родини.
Директор закладу Наталія Коваленко щиро дякувала за гарний подарунок для дітей особисто Роману Буковському, майстрині Лесі Турукіній та організаторам заходу. А дорослі отримали велике задоволення від того, що порадували малечу.
Любов ЮРЧЕНКО,
берегиня козацтва