29.07.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Пісня нас усіх єднає

У міському Центрі творчості «Джерело» минулої суботи відбувся ІІІ Вишгородський відкритий фестиваль родинної пісні «Мелодії рідного дому», який уже традиційно організовує міська рада на чолі з Олексієм Момотом та ЦТ «Джерело» і його директор Наталія Кисіль за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Молода країна» та її голови Андрія Пещеріна. Ідейний натхненник фестивалю — наш земляк, заслужений артист України Степан Школьний.
Прозвучали прекрасні голоси професійних співаків — гімн фестивалю у виконанні автора Олени Єрсак-Касенич та її юного сина Яна, «Пісня нас усіх єднає» — від улюблениці вишгородської публіки, етноспівачки Тетяни Школьної. А популяризували українську пісню і в той же час творчо змагалися більше 20 сімей нашого міста, району та інших районів Київщини — дуети, тріо, квартети, ансамблі. Вони не уявляють свого життя без колоритної української пісні, тож народні, сучасні, естрадні пісні — веселі, ліричні і журливі виконували душевно і щиро. Імениті аматорські ансамблі «Любава» (м. Вишгород), «Любисток» (с. Демидів), «Бабине літо» з Гути Межи-гірської (солісти — подружжя Віра та Василь Порохня) додали до виступів ще й акторської майстерності.
Окрасою дійства став виступ трьох подруг — професійного вокального тріо «Астерія» (м. Київ) у складі Зоряни Міщенко, Юлії Когденко, Наталії Шинкаренко. Поза конкурсом виступили минулорічні учасники — Тетяна Бражнікова з донькою Вірою Манжолою з піснею «Човен» у жанрі поп-музики.
Поруч зі «старожилами» фестивалю — дуетом у складі Світлани й Лева Рулевських, ансамблем багатодітної сім’ї Бриж, дуетом Ірини та Богдана Грищенків, виступами підкорили нові учасники — самобутній фольк-дует «Дме вітер», народний ансамбль «Новопетрівчанка» з онуками.
Художньо-виконавський рівень, самобутність, артистичність, вокальну культуру, інтерпретацію творів оцінювало журі: солістка Національної філармонії Тетяна Школьна (голова журі), солістка оркестру Головного управління Національної гвардії України Олена Єрсак-Касенич, голова оргвідділу Вишгородської міської ради Катерина Боднарчук, музикант Віктор Туровський.
За рішенням журі ІІІ місце посіли бабуся Любов Решетняк та її онука Мирослава Момоток (м. Вишгород), а також квартет Цуканових — сестри Мар’яна, Софія, Ілона та їхній брат Давид (с. Воропаїв); ІІ місце розділили чотири дуети: братик і сестричка — Гордій та Орися Рубан (м. Вишгород), мама та донька — Ольга Гриценко та Любов Борова (с. Воропаїв), сестра та брат — Іра і Богдан Грищенки (с. Жукин), подружки Мар’яна Мілецька та Маргарита Станішевська (м. Вишгород); І місце — подружжя Віра та Василь Порохня (с. Гута Межигірська), фольк-дует «Дме вітер» — Геннадій Сухов та Альона Єлізарова (м. Вишгород), ансамбль «Новопетрівчанка», сестри Маша Тамазенко та Варя Бахматова.
Гран-прі виборов родинний дует із Баришівського району — Оксана Старчак та її син Ілля, які надзвичайно душевно й проникливо виконали пісні «Надія є» та «Хай живе надія».
Вручаючи дипломи та пам’ятні медалі, Тетяна Школьна подякувала всім учасникам фестивалю: «Нас сьогодні у велику родину об’єднала українська пісня — наше єдине і найкраще у світі надбання, святиня нашого народу, його найцінніший духовний скарб, гордість і краса. Пісня супроводжує українця все життя. Не було значної події в житті народу, нема такого людського почуття, яке б не озвалося в українській пісні ніжністю струни чи рокотанням грому. Український народ створив так багато пісень, що, якби кожного дня вивчати одну нову пісню, не вистачило б людського життя!..»
Андрій ПЕЩЕРІН: «Фестиваль родинної пісні — захід надзвичайно важливий. Адже родина — основа нашої держави, її опора у важкі часи. Коли родина співає — вона міцна й непереможна. Без пісні не було б України!
Щиро дякую Наталії Кисіль за патріотичну ідею, за те, що творчо й наполегливо втілює її в життя!».
Оксана СТАРЧАК: «Для нас із сином нинішня перемога — неочікувана, але надзвичайно приємна! Про фестиваль ми дізналися з Інтернету і вирішили взяти в ньому участь. Виступали так, аби подарувати людям радість, а собі — задоволення.
Приємно вражені турботою й увагою директора закладу Наталії Кисіль.
За нагоди — повернемось сюди знову!»
Світлана РУЛЕВСЬКА:  «Дуже важливий сімейний захід!
Дякую за чуйність і увагу до учасників.
У «Джерелі» тепло і затишно як у власній домівці! Процвітання — вашому колективу!».
Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО — автор