28.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Чому туризм важливий для Вишгородського району

Нещодавно ми з депутатом Київської обласної ради Андрієм Пещеріним відвідали семінар, який навчав створенню спільних туристичних проектів від U-Lead. Семінар був дійсно цікавий та, що називається, «по темі».
Доля туризму у світовому ВВП — 10%, що більше навіть за важке машинобудування. Кожне 10-е робоче місце, створене у світі, — у сфері туризму. Більш ніж 40 держав світу отримують значні частини прибутку своїх бюджетів саме від туризму. І це не тільки Єгипет, а й такі потужні економіки як Австрія чи Швейцарія. На долю туристичного ринку випадають багатомільярдні інвестиції, а Україна займає одну з найперспективніших позицій для того, щоб взяти ці інвестиційні кошти. Євросоюз вже виділяє великі кошти на розвиток туризму в Україні, в обсязі, більшому від очікуваних надходжень від відкриття ринку землі. Іноземці навіть скаржаться наразі на недостатню кількість поданих до реалізації проектів. А щоб зробити дійсно цікаві пропозиції, потрібно виконати багато підготовчої роботи. Потрібна співпраця місцевої влади, громадських активістів та науковців. Але воно того варте.
Вишгородський район — унікальний. Можливо, один з найперспективніших для розвитку туризму у нашій країні. У нас є абсолютно все. Вдале розташування, поруч зі столицею, вдале транспортне сполучення. Є й крафтові виробництва, цікаві промислові об’єкти, такі як Київська ГЕС, вітрильний та гірськолижний спорт, величезний парковий комплекс «Межигір’я» з усіма його красотами. Є й одне з найголовніших багатств — унікальна природа, ліси і річки. Всього за 15 хвилин від Києва можна побувати на справжньому морі. Де розвинений кайтсерфінг, віндсерфінг, вітрильний спорт. Навіть взимку можна побачити у небі вітрила кайтсерфінгістів.
Ми маємо потужну історичну цінність регіону, адже саме тут жили княгиня Ольга та князь Ярослав Мудрий, знаходились козацькі святині, є багато пам’яток про Другу світову та багато іншого.
Завдяки зусиллям Вишгородського історико-культурного заповідника та його директора Влади Литовченко у співробітництві з Туркластер Вишгорода, який очолює Крістіна Коваль, вже було реалізовано круті та перспективні туристичні проекти. Як ось, наприклад, QR-кодування пам’яток Вишгорода.
Завжди активно долучається до цього процесу й Андрій Пещерін, який опікується Вишгородом і районом у Київській обласній раді.
Отже ми віримо, що це тільки початок, і надалі туризм на Вишгородщині дасть сильний поштовх до розвитку усього нашого регіону. Просто гріх не користуватися нашими можливостями та не залучити кошти на розвиток туристичної сфери. Гроші є — нам потрібно їх тільки взяти. Нам усім. Усім мешканцям регіону.
Андрій МАКСІМОВ