31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Обереги, мальовані ниткою

Великим святам — Дню захисника України, Дню Українського козацтва і Покрові Пресвятої Богородиці присвятили виставку вишитих ікон та рушників «Обереги, мальовані ниткою» майстрині Вишгорода. Це п’ятий захід, організований у Вишгородській районній бібліотеці Світланою Жовтобрюх.
У цій справі її підтримують творчі люди міста — працівники бібліотеки, райвідділ культури, Вишгородська музична школа, місцеві поети.
Ось і цього разу своїми виступами оздобили зустріч вихованці викладачів музики Ірини Бези, Андрія Баннікова, Катерини Котлярової, поети Віктор Кучерук та Олена Альохіна, римоване слово яких завжди тепло сприймають слухачі.
Біля індивідуальних робіт — ікон, рушників та п’ятиметрового рушника, що разом вишивали двадцять наших майстринь, було урочисто і затишно водночас. Завідуюча відділом обслуговування Галина Дмитренко з перших хвилин об’єднала всіх своєю щирою гостинністю, з любов’ю і повагою розповідаючи про вишгородських вишивальниць, які збагачують нашу духовність, дарують естетичну насолоду, про мистецтво вишивання як скарбницю інтелекту, мудрості, вишуканості та смаку, про славне українське козацтво.
Цього дня у Світлани Жовтобрюх був день народження. Привітали її і подякували за ентузіазм, за те, що кілька років поспіль згуртовує творчу інтелігенцію, головний спеціаліст відділу культури, національностей та релігій Вишгородської РДА Юлія Брушневська, директор Вишгородської районної централізованої бібліотечної системи Марина Березинець.
А Світлана Іванівна була щаслива від того, що поруч так багато її однодумців і не жалкувала для них найтепліших слів. Вона подякувала майстрині Олені Кольвах, яка навчила її вишивати. Саме Олена Ростиславівна й організувала майстринь для створення оберега нашого міста — вишгородського рушника. Його місце — у місцевому музеї, вважає Світлана Жовтобрюх.
Майстрині мають багато цікавих творчих проектів, тож ще не раз зможемо насолодитись їхніми яскравими роботами.
А нинішня виставка експонуватиметься до 19 жовтня. Її може оглянути кожен охочий.
Валентина ЯКОВЕНКО