08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

В Україні назріває дефіцит картоплі

Українців уже лякають рекордні ціни на помідори. Крім того, ціни на цукор незабаром підскочать майже на чверть. При цьому аграрії прогнозують, що країна зіткнеться з дефіцитом картоплі.
Картопляр Микола розповідає, що ранньому врожаю нашкодила спека, а більш пізньому – дощі. Картопля є, але вона дрібніша, ніж очікували, а тому уникнути дефіциту якісного овоча буде складно. З цієї причини його вартість вдарила по гаманцях українців. Ціна, як прогнозують експерти, буде мінімум вдвічі вище, ніж торік.
Зараз за кілограм картоплі просять близько 18 гривень. І ціна опуститься максимум на дві гривні. За словами фахівців, якщо люди хочуть заощадити і купити картоплю трохи дешевше, це слід зробити десь наприкінці вересня. Але їй слід забезпечити належні умови зберігання.
Тим, для кого картопля цього року виявиться занадто дорогою, дієтологи радять альтернативу. Замінити, наприклад, морквою. А ще є такий овоч – батат. Це теж крохмалисті овочі, вони, як і картопля, містять багато швидкозасвоюваних крохмалів.
А ось боятися, що взимку картопля зникне з прилавків, не потрібно, заспокоюють експерти. Вони запевняють, що великі агрофірми, які вирощують картоплю, мають у своєму розпорядженні овочесховища, де коренеплід збережеться до весни. Крім того, за необхідності українців врятує імпорт.
За інтернет-ЗМІ