24.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Продуктивне літо міських комунальників

Осіння негода вже не за горами, а це означає, що сезон ремонтно-будівельних робіт звершується. Сьогодні вже можна підбити перші підсумки зробленого в місті у комунальній сфері принаймні за останній літній місяць.
До дня міста наша перлина — набережна Київського водосховища — помітно погарнішала. Її окрасою став новостворений міні-парк, родзинкою якого є романтична фотозона. Тому і не дивно, що цей об’єкт вже облюбували весільні кортежі.
Зазнав змін і скейт-парк нижче бетонної чайки. Як засвідчили нещодавні змагання скейтбордистів, наш «роллердром» відповідає усім вимогам цього екстремального виду спорту.
А ось шанувальникам футболу вже практично підготовлено поле зі штучним покриттям у районі озер Бегемотики.
Не можна оминути й санітарно-гігієнічну тему — упорядкування громадської вбиральні. Туди вже можна заходити, не жахаючись. До речі, тут же на набережній заплановано спорудити ще один громадський туалет. Також мають з’явитися роздягальні для відпочиваючих на озерах Бегемотики.
Велика кількість свіжого асфальту на тротуарах і дорогах якнайкраще свідчить про інтенсивну роботу на проїздах і магістралях міста.
Так, по вул. Набережній, 8, 12 на прохання мешканців прокладено декілька додаткових асфальтних доріжок, споруджено і додаткову автостоянку. Вирішено у цьому районі замінити й старі лавочки та встановити нову декоративну огорожу.
Загалом, автостоянки у місті — одна з найбільших проблем на сьогоднішній день. Якщо їх кількість влаштовувала містян у 1980-ті роки, то зараз — це крапля в морі. Саме тому за найменшої нагоди і можливості комунальники будують нові та реконструюють існуючі. Нові паркувальні місця за цей час з’явилися по вул. Дніпровській, 2, 4, 8. А ось нові тротуари — по вул. Набережній, вул. Глібова, 43. Капітально відремонтовано доріжку біля будинку № 11 по вул. Кургузова, а біля сусіднього будинку № 10 з’явилися додаткові приймачі — решітки для дощової води. Тут також переасфальтовано подвір’я, асфальт якого «просів» від інтенсивних опадів. Погарнішала і територія біля будинку № 8 по вул. Шолуденка. Тут поновлено асфальтно-бетонне полотно біля під’їздів та два тротуари.
Не залишилися поза увагою і околиці міста. Так, частково відремонтовано заїзд до гаражного кооперативу «Лісовий», проведено ямковий ремонт по вул. Садовій — центральній на масиві «Сади Дніпро», заодно тут провели санітарну обрізку дерев та покосили бур’яни на узбіччі. На масиві Дідовиця теж було відремонтовано проїжджу частину по вул. Ягідній. Триває реконструкція дорожнього полотна й по вул. Піщаній.
А ось капітальний ремонт прибудинкових територій по вул. Хмельницького, 3, 7 вже завершено. Згідно з планами, протягом другої половини вересня та у жовтні є намір міської влади капітально відремонтувати проїзд від пр-ту Мазепи, 12 до вул. Дніпровської, 2, реконструювати подвір’я будинків №№ 4, 4-а по вул. Набережній, дві підпірні стіни на вул. Симоненка, 7 та одну по вул. Грушевського, 9.
Невдовзі на Дідовиці, по вул. Виноградній, має з’явитися зовнішнє освітлення. Заплановано встановити ліхтарі на кожній електроопорі.
Наш комунальний огляд був би неповним, якби ми обійшли тему капітальних ремонтів дахів. Замість шиферу на покрівлі будинку № 8 по вул. Київській з’явився сучасний металопрофіль, а ось по вул. Дніпровській 2, 4 тривають роботи по заміні водостічних систем. Найближчим часом до міської ради мають надійти експертні висновки ще по трьох будинках, тому будівельники не розслабляються.
Протягом нинішнього осіннього сезону, більш за все, завершиться виконання програми «Теплий під’їзд». Наприкінці вересня мають бути замінені вікна у під’їздах на Кургузова, 11, Київській, 18, Шолуденка, 6-б. Залишиться отримати проекти на два останні будинки: Шевченка, 6-а та Шолуденка, 6-г.
Активно впроваджується у життя програма підтримки при проведенні капітальних ремонтів у будинках, де мешканці організували ОСББ. 80 відсотків коштів буде виділяти міська рада, а 20 — ОСББ. Експеримент стартував з проблемного будинку ОСББ по пр-ту Шевченка, 2-д, а наступним стане вул. Шолуденка, 6-г.
Як завжди, розпочалися підготовчі роботи до початку опалювального сезону. Варто зазначити, що міська рада виділила 700 тис. гривень на повірку, ремонт та заміну лічильників тепла. Тобто, все йде у штатному режимі.
У наступних номерах ми розповімо про роботу спеціалізованого підприємства «Гідросервіс», яке має підготувати наші дощові каналізації до осінньої негоди.
Влас. інф.