27.07.2021

Газета Вишгород. ONLINE

Офіційний сайт газети Вишгород, Новини, архів. ONLINE

Пільгові перевезення свідчать про соціальний ефект

За великим рахунком, пересічному вишгородському пасажиру абсолютно байдуже, яка фірма його перевозить. Вимоги до транспортників дуже прості: достатня кількість автобусів на маршруті, чіткий графік руху, охайність у салонах та чемність водіїв. Автобусні війни з підпалами машин, різаниною шин, мордобиттям — менше всього турбують наших людей, бо народ звик до українських реалій: де великі гроші — там і великі розбірки.
Як засвідчила практика, для міської влади настав час внести певні корективи до пасажирських перевезень по місту і в напрямку Києва. Сумісно з транспортним управлінням Київської ОДА вирішено розпочати процес об’єднання двох маршрутів: № 396 і нерегулярних перевезень від ЖК «Ярославичі» до станції метро «Почайна». Більше всього, це має бути додатковий маршрут вже до існуючого № 396. Втім, потрібно ще прорахувати всі тонкощі, з’ясувати нюанси. Головне завдання для фахівців полягає в тому, щоб наш пасажир відчув максимум комфорту.
Також нещодавно відбувся конкурс на пасажирські перевезення по внутрішньоміському маршруту: м. Вишгород (вул. Кульчицького, військове містечко) — м. Вишгород (масив «Сади Дніпра»). Ця процедура відбувалася гласно і прозоро за участі представників від чорнобильської організації, ради ветеранів, вояків АТО, правоохоронців тощо. На конкурс надійшла лише одна пропозиція — від КП «Вишгородпастранс». Таким чином, комісія, розглянувши подані документи, прийняла рішення оголосити комунальне автопідприємство переможцем конкурсу.
Варто зазначити, що КП «Вишгородпастранс» фактично розпочало свою діяльність у березні 2019 року. Два міські автобуси було придбано на умовах лізингу. Сьогодні маршрутна мережа складається із трьох маршрутів: двох міських та одного міжміського. Як засвідчили попередні підрахунки, за березень-червень КП «Вишгородпастранс» перевезло майже 197 000 пасажирів. Наприклад, на маршруті Вишгород-Київ (метро «Героїв Дніпра») перевезено безкотовно 168 000 пільгових категорій громадян. А ось до масиву «Сади Дніпра» і в зворотньому напрямку було перевезено 29 000 дачників, відпочиваючих, мешканців Києва тощо.
Будемо відвертими: пільгові перевезення на даний час мають високий соціальний ефект. Причина відома всім: мізерні пенсії, жалюгідна зарплата змушують більшість людей шукати варіанти, як дістатися до дачі чи столиці. Прикро одне: кияни користуються нашим транспортом безкоштовно, тоді як вишгородці не мають соціальних карток для проїзду по Києву.
КП «Вишгородпастранс» планує в подальшому брати активну участь у тендерах на пасажирські перевезення як по місту, так і по області. Становлення підприємства відбулося, тому ці завдання нашим транспортникам по плечу.
Влас. інф.

На виконання протокольного доручення № 14 від 24.07.2019 року, внесено  зміни до діючого автобусного маршруту № 396 сполученням «Вишгород-Київ АС «Героїв Дніпра», через ст. м. Почайна» в частині зміни траси слідування з додаванням зупинок: а саме: Ярославичі-1, Ярославичі-2, ЖК «4 Карати», ЖК «Французький бульвар», мікрорайон ГАЕС (Межигір’я) та збільшення кількості одиниць рухомого складу.