31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Проблема води — на останніх метрах водогону

 

 

Як свідчить статистика, лише 25 відсотків населення України користується питною водою з артезіанських свердловин. Жителі Вишгорода теж входять у це число. Але парадокс у тому, що кришталево чиста вода, профільтрована протягом мільйонів років, доходить до пересічного вишгородця останнім часом у вигляді рудої муляки. І це при тому, що до свердловини — рукою подати.
Причиною утворення брудного пійла є зношеність водопровідних мереж міста. Більшість водоводів було прокладено у 70-80 роках минулого століття, і розраховані вони на 10-15 тисяч споживачів. Що ж ми маємо на сьогодні? А те, що населення Вишгорода зросло, як мінімум утричі. І, якщо протягом кількох років на Караті з’являться ще 14 багатоповерхівок, заселять монстри — хмарочоси на ЖК «Яросливичі-2», ЖК «Бориспоглібський» та на інших будмайданчиках — залюдненість міста збільшиться щонайменше на 15 тисяч душ.
У середньому кожна людина в Україні споживає 90-110 літрів на добу (у Німеччині — 120 літрів). Таким чином майбутнім новоселам незабаром треба буде подавати не менше 1 650 000 літрів води на добу. По «вбитих» водопровідних мережах. Так само півтора мільйона літрів стоків — щодоби переганяти через каналізаційну мережу у напрямку Бортничів. Чи довго протримається міська мережа у цих екстремальних умовах?
Як свідчить практика, фрагментарні заміни трубопроводів не стали панацеєю для водного господарства. Прийшов час, коли потрібно приймати комплексну програму серйозної реконструкції міської водомережі. На десятки мільйонів гривень. Для міського бюджету — це непідйомна сума. На державні кошти теж не варто розраховувати — грошей в українській казні, мов кіт наплакав. Хіба що просити у Європі гранти. Але щось робити треба. Інакше — вода в будинках по годинах, по дворах — цистерни водовозки.
А що робити сьогодні нам з рудою водою? Ставити у квартирі фільтри? Але пити цю воду з-під крана — собі на шкоду. У Німеччині можна пити, бо там вода — один із найбільш контрольованих і безпечних продуктів харчування. Там і ціна — два євро за кубометр класної води. І то німці п’ють в основному мінералку з пляшок.
Так чи інакше, а проблема існує. І скільки не заплющуй очі — вона сама не вирішиться.
Далі буде.
Влас. інф.