09.12.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Будьте обережні на водоймах!

Сьогодні чимало мешканців Київщини проводять свої відпустки, вихідні та святкові дні на природі. Відпочинок поблизу водойм, на березі річки – найкращий порятунок від спеки. Окрім того вода – чудодійний засіб оздоровлення. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Проте, часто такий відпочинок закінчується травмами, а іноді й летально.
З початку року на території Київської області на водних об’єктах загинуло 47 людей. Найбільше – в Обухівському районі (7 осіб), у Миронівському (5 осіб), у Вишгородському районі (5 осіб).
Тож, Головне управління ДСНС України у Київській області наполегливо застерігає кожного бути максимально обережним на водоймах і нагадує: купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях; безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби; купатися краще в безвітряну погоду при температурі води не нижче +20 С, повітря — не нижче +24 С; після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години; у воду слід заходити повільно, аби тіло пристосувалося до температури води. Перед зануренням необхідно змочити обличчя і плечі. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії; у воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся до переохолодження. При перших його ознаках негайно виходь із води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай. Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, зможеш відпочити. Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища; пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.
Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу — негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.

Вишгородський РВ ГУ ДСНС України
у Київській області