28.05.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Алергія на сонце: що слід про неї знати

Фахівці стверджують, що перебувати під відкритим спекотним сонцем — небезпечно для всіх.
До 35 градусів піднімається температура в Україні, і що спекотніше стає, то активніше дерматологи нагадують українцям — засмагати під прямим сонячним промінням небезпечно! Можна не лише дістати опіки, а й спровокувати алергію на сонце.
Що таке алергія на сонце — знає вишгородчанка Світлана. Вона намагається не потрапляти під пряме сонячне проміння, а спека влітку для неї – найскладніший момент року. Якщо сонячне проміння потрапляє на декольте — шкіра вкривається пухирями та нестерпно свербить. «Я не можу спати. Шкіру стягує, відчувається постійне поколювання та нестерпний свербіж», — каже Світлана. З дому вона не виходить без капелюха, а свій день планує так, аби взагалі не потрапляти під пряме сонячне проміння. «Сонце — це класно, але з ним треба бути максимально обережним», — застерігає вона.
Алергія на сонце може проявитися в будь-якому віці. Спровокувати її можуть зовнішні фактори — прийом окремих медикаментів, косметичні процедури, наприклад, хімічний пілінг, навіть їжа, зокрема цитрусові, а також цілий ряд парфумерних засобів.
Аби не допустити алергічної реакції по всьому тілу, дерматологи радять користуватися сонцезахисним кремом і наголошують, що без захисту на палючому сонці не можна перебувати нікому. Однак людям другого кольоротипу, тобто більшості українців, слід про це дбати особливо. Тим більше, що організм має здатність назбирувати ультрафіолетове випромінювання впродовж життя. Сонце — головний чинник у виникненні раку шкіри, тому шоколадний колір засмаги у зрілому віці може привести до онколога. Що світліші волосся, очі і шкіра — то більш інтенсивним має бути захист. Тому дерматологи радять узагалі переглянути ставлення до засмаги.