05.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Налагодження співпраці з Раквере

Продовжуємо розвивати співпрацю з містами-побратимами. Після тривалої перерви відновлено стосунки з естонським містом Раквере. На запрошення мера Марко Торма у минулі вихідні делегація із Вишгорода взяла участь у відзначенні Дня міста Раквере.
Відбувся дуже теплий прийом та цікава зустріч із обміну досвідом. Нам показали господарство міста, соціальні об’єкти та інфраструктуру.
З мером ми обговорили багато. Найголовніше — візит естонської делегації прийматимемо у вересні цього року. Їм дуже цікавий розвиток Вишгорода і те, чим місто приваблює молодь. Адже влада Раквере зауважує, що попри створення всіх належних умов для проживання, спостерігається тенденція до відтоку молодого населення. Вкотре я почув від естонців, а раніше вже від німців та італійців те, що приріст молоді у нашому місті — це великий плюс.
Спілкуючись із Марко, я по-білому йому заздрив. Адже, наскільки різняться цінності і світосприйняття у естонців і у нас…
Раквере — відкрите для найнезвичайніших концертів і рок/джаз-фестивалів, народної музики тощо (саме таку локацію ми зрештою облаштуємо на нашій набережній).
День міста у Раквере — це наймасштабніше святкування в році, яке триває чотири дні. Працювали 34 локації — концерти, спортивні змагання, виставки, ярмарки та розваги для дітей. Здавалося б, усе традиційно. Але щороку додається нова родзинка.
Цьогоріч — це банний фестиваль. На центральній площі міста зібрали 20 найкращих пересувних саун регіону, де могли попаритися всі бажаючі, а разом із ними і мер, який додавав колоритності натовпу в купальниках із шашликами та пивом. Звісно, що я на хвилину уявив реакцію наших містян на таке дійство перед адмінбудинком у Вишгороді. Але, можливо, і помиляюсь, проте хайп рулить. Уявіть собі на секунду, в День міста, на нашій центральній площі два десятки мобільних саун, купа людей у купальниках і міський голова у смішній шапочці із ріжками, в шортах віником парить городян…
Дякуємо вам, побратими з Раквере, за співпрацю з районною організацією Товариства Червоного Хреста, за реанімобілі для потреб АТО, ліки та медичне обладнання для нашої лікарні, за гуманітарну допомогу для вимушених переселенців зі Сходу України.
Вражений вашою гостинністю, щирістю, відкритістю!
До зустрічі у Вишгороді!
Олексій МОМОТ, Вишгородський міський голова