08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

І праця, й відпочинок — разом

Навчальний рік вихованців Вишгородського дитячо-юнацького духового оркестру «Водограй» був насичений репетиціями, концертами, фестивалями. Отримали багато вражень і перемог. Тож, аби подякувати дітям за їхню недитячу роботу, художній керівник колективу Наталія Тищенко порадувала їх цікавими розвагами.
Побували в Межигір’ї — стежечка туди вже проторована: там і відпрацьовували навички ходи з інструментами, і відпочивали. Цього разу теж досхочу побавились на оксамитових килимах мальовничої місцевості — качалися з пагорбів, грали у футбол, бовталися ніжками в озерах, насолоджувалися свіжим бризом водосховища та провідали тварин місцевого зоопарку.
З тими, хто цікавиться технікою, — відвідали Музей залізничного транспорту на станції «Київ-Пасажирський» і отримали безліч вражень та знань. У його експозиції — паровози, тепловози, залізничні вагони, дрезина, семафор, паровозна колонка. У вагоні-салоні 1910 року випуску на шість осіб не очікували побачити такого багатого оснащення, в т. ч. справжню ванну кімнату і грубку, на якій готували їжу.
Дітлахам, а кожен із них любить пригоди, природу та звірів, сподобалось і сферичне кіно на Контрактовій площі у столиці. Менші дізналися багато нового зі шкільного курсу природознавства, старші — завдяки фільму повторили вивчене. Зручно вмостившись у безкаркасних кріслах, подивилися й короткометражний фільм «Планета динозаврів» — про тварин, до яких мають підвищену цікавість.
«Розваги оплачували батьки, — розповідає Наталія Тищенко. — Тому дуже доречним був для нас пільговий автобус, яким дісталися Києва і повернулися назад. Усім вистачило місця, і кожен відчував турботу про себе з боку міської влади».
А підвести риску навчального року керівник оркестру вирішила, об’єднавши батьків і дітей чимось не лише позитивним, а й екзотичним водночас. Це була прогулянка Київським морем на теплоході «Резон», який тільки-но розпочав свої вояжі! Після попередніх перемовин привітний колектив судна радо прийняв у себе на борту юних музикантів (усі вікові категорії покаталися за вартість дитячого квитка) та їхніх батьків. Діти й дорослі отримали неабияку насолоду від морської прогулянки, чудових краєвидів і неба, яке того спекотного дня дивувало фарбами і формами хмарин.
«Сезон відпочинку був на різні смаки. Задовольнили всіх, — усміхаючись, каже Наталія Миколаївна, — і менших, і старших, і батьків, які вкладають сили у розвиток своїх дітей. А вони віддячують успіхами, радують поведінкою, дисциплінованістю. Такий добре спланований відпочинок — спільні спогади, переживання, позитивні емоції — здружує колектив.
Попереду в нас — подорож на море у Сергіївку, оздоровлення дітей, а потім — спекотний робочий серпень, адже готуватимемось до державних свят та Дня міста. Прощатимемося з літом і зустрічатимемо Перше вересня також разом!».
Батьки юних музикантів «Водограю» сердечно дякують художньому керівнику колективу Наталії Тищенко за навчання й виховання дітей, за материнську турботу про кожного і душевне тепло, а також — за чудовий час на теплоході. Адже невідомо, коли б вибралися разом із дітьми у таку подорож!
Валентина ЯКОВЕНКО