26.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Зібралася родина в очікуванні літа

Піднімаючись на другий поверх Центральної районної бібліотеки, ніби перемістилася у далеке дитинство – туди повернув незмінний запах книгозбірні, де бережно рік за роком хоч і додається багато нового, все ж зберігаються давні видання, вічні істини, накопичені людством у слові. Приємно, що є непорушні фактори буття…
А в читальній залі – велелюдно – бібліотекарі й гості нарядні, усміхнені, святкові. Привід гарний: відкриття виставки вишитих робіт майстринь міста «В очікуванні літа».
Світлана Жовтобрюх об’єднує цих жінок у створенні тематичних показів робіт будь-якої пори. А в приміщенні бібліотеки це четверта виставка майстринь.
Про мистецтво вишивки захоплено розповідає завідуюча відділу обслуговування Галина Дмитренко – незмінна ведуча заходів і, як каже про неї директор закладу Марина Березинець, «оракул ораторського мистецтва».
Вихованці педагогів Вишгородської музичної школи – Наталії Томілової, Андрія Баннікова дарують і свою творчість – звучить скрипка, гітара, українська пісня. А потім і поезія – улюблений вишгородцями Віктор Кучерук читає свою щемливу, неповторну лірику, майстриня вишивки і слова, почесний громадянин міста Ольга Дяченко – також, і потужним словом, своєю безмежною енергією та добротою заряджає кожного. Виникає відчуття, ніби велика родина зібралася з гарної нагоди у теплім, дружнім колі.
А в любові до неї, до кожної майстрині, не жалкуючи найкращих епітетів і слів шани, зізнається ініціатор заходу Світлана Жовтобрюх. Незважаючи на зайнятість, вона захоплена цією справою і щиро надихає однодумців. Її донька також належить до когорти майстринь. Тут, на виставці, роботи Валентини поруч із маминими та вишивками таких корифеїв як Лідія Дубина, Олена Кобзар.
Чудовими пейзажами, морськими краєвидами, яскравими квітами, а ще – українськими сорочками Олени Карлової, вишитими подушками та м’якими іграшками Галини Базяк кожен охочий може помилуватися у читальній залі бібліотеки до 14 червня.
Валентина ЯКОВЕНКО
ФОТО – автор