08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

До уваги жителів Вишгородського району!

31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України, які пройдуть у відповідності із Законом України «Про Президента України».

Кожен виборець має право звернутися до органу ведення Реєстру щодо неправомірного включення (не включення) до Реєстру себе чи інших осіб, записи про себе чи інших осіб, виправлення недостовірних відомостей Реєстру щодо себе чи інших осіб. Також виборець має право отримувати інформацію про своє включення (не включення), отримувати на безоплатній основі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до Реєстру, оскаржувати в установленому законом порядку рішення/дії чи бездіяльність органів Реєстру.

Кожен виборець може особисто перевірити інформацію про своє включення (невключення) до Державного реєстру виборців звернувшись до програмного ресурсу «Особистий кабінет виборця» на сайті drv.gov.ua.

Якщо у зв’язку з навчанням, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.

Законом України «Про Державний реєстр виборців» (стаття 7) передбачено, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим. Зокрема, це може бути відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії тощо. До оргвну ведення Державного реєстру виборців виборцю необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати. Перелік виборчих дільниць можна переглянути на сайті drv.gov.ua. При поданні заяви громадянин пред’являє паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (військовослужбовці можуть пред’являти посвідчення військовослужбовця або військовий квиток). Заява подається особисто! До заяви додаються копії документів, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця (довідка з роботи, навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, проїздні документи тощо, перелік не є вичерпним).

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим, м.Севастополь та не підконтрольній території Донецької, Луганської областей, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів Президента України на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 25 березня 2019 року включно.

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування — 31 березня 2019 року.

У разі призначення повторного голосування, виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видається посвідчення за встановленою формою.

Шановні виборці, відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Вишгородської РДА запрошує вас перевірити інформацію про персональні дані, внесені до Реєстру, для того, щоб ви беззаперечно потрапили до списків виборців та змогли реалізувати своє конституційне право — право вибору.

Наша адреса: м.Вишгород, пл.Шевченка, 1, каб. 84.

тел. 22-696, 22-665.