09.12.2022

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

14 лютого шлюби реєструватимуть до опівночі

Укласти «шлюб за годину» або подати заяву до РАЦСу та зареєструвати шлюб 14 лютого, у День святого Валентина, наречені зможуть з 08:00 до 24:00 — повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Київській області. Зокрема, це можна буде зробити і у Вишгороді.

Влітку 2016 року Міністерство юстиції запустило послугу «Шлюб за добу». Сервіс покликаний зробити одруження максимально зручним та комфортним.

Проект передбачав відхід від старих бюрократичних радянських норм, які примушували українців, подавши заяву, чекати щонайменше 30 днів. З моменту його запуску, станом на листопад 2017 року було проведено понад 53 тис. реєстрацій шлюбів.

Атестати замінять на Свідоцтва

Із 1 січня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства освіти й науки, який вносить зміни до зразків документів про середню освіту. Відповідний документ оприлюднений на сайті МОН України.
Загалом внесено зміни у 13 зразків документів про середню освіту (похвальні грамоти, додатки до свідоцтв про здобуття середньої освіти тощо). Зокрема, передбачається заміна у зразках документів словосполучень «атестат про повну загальну середню освіту» на «свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти».
У випадках, зазначених законодавством, виготовляється документ про освіту із використанням шрифту Брайля.