31.03.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Інтронізація у Софії Київській

ДЖЕРЕЛО: 5 канал

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній офіційно очолив нову Помісну Православну Церкву України. Інтронізація, тобто церемонія посадження на престол, відбулась в історичному центрі Київської Митрополії, у соборі часів Київської Русі – Софії Київській у день народження митрополита Епіфанія, которому виповнилося 40 років.

Урочистий захід відвідали високі гості, зокрема, Президент України, державні та культурні діячі, військові, а також представники різних релігійних конфесій, які молилися за єдність в Україні, за мир, злагоду, щоби не було війни.

Літургію разом із Епіфанієм проводили представники Вселенського Патріархату, священнослужителі з Української Православної Церкви Канади та США та з монастирів гори Афон. Чин інтронізації — це інавгурація, тобто офіційне проголошення Епіфанія керівником церкви.

«В Україні не буде державної церкви. Цей конституційний принцип був і залишиться непорушним», — наголосив Президент України. Петро Порошенко також висловив переконання, що незалежність і взаємна повага відкриває шлях до справжнього партнерства держави і церкви, до спільної нашої праці задля блага країни і народу.

Позаду — Об’єднавчий собор, отримання Томосу, реєстрація Помісної Церкви та возведення на кафедру Предстоятеля. Попереду — збори Священного синоду (церковного уряду).