08.06.2023

Вишгород Газета ONLINE

Вишгород – офіційний сайт газети, новини сьогодні, архів. ONLINE

Майбутнє України залежить від сильних єдиних громад

 Image00006

Влас. інф.
ФОТО — Ольга ДУМАНСЬКА, спеціально для «Вишгорода»

Вікіпедія:

Соборність — морально-філософський і соціальний принцип, фундаментальними положеннями якого є: відповідальність усіх за всіх, єдність індивідуального і загального, взаємне духовне збагачення і розвиток та інше.

Соборність — вселенськість, всеєдність. Одна з ознак християнської церкви, затверджена на ІІ Вселенському соборі у Символі віри. 

Філософське коріння соборності сягає давніх часів. Упродовж віків втіленням ідеї соборності переймалися київські князі, об’єднуючи давньоруські землі, українські гетьмани Іван Мазепа, Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко, Пилип Орлик, найкращі українські мислителі XVIII – початку XX століття, коли українські землі були поділені між Польщею, Московією, Румунією, Австро-Угорщиною. Для боротьби за власні національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

День соборності в Україні відзначають із 1999-го як державне свято щороку 22 січня — в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Сьогодні соборність передбачає також духовне єднання всього населення країни незалежно від національності, тому що майбутнє України залежить від того, наскільки сильними та єдиними будуть громади. Саме про це ішлося на мітингу, що відбувся 22 січня ц. р. на пл. Т. Шевченка у Вишгороді та під час телемосту представників учнівського самоврядування Вишгородщини та Миргородського району (Полтавщина), котрий пройшов у Вишгородській центральній районній бібліотеці для дорослих. Школярі склали різнокольорові обриси з назвами областей, де були відзначені особливості кожного регіону: а побажання Схід і Захід, Північ і Південь, а також Донбас і Крим об’єдналися на мапі України. Година державності тривала в бібліотеці і наступного дня — ідея заходу: тримаймося вкупі та відповідаймо усі за всіх, адже держава, як і родина, має бути сильною, згуртованою й уміти себе захищати.

Більше фото див. на сайті газети «Вишгород»

Image00001

Image00002

Image00003

Image00004

Image00005

Image00007

Image00008

Image00009

Image00010